פורום פסיכותרפיה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:43

שאלות לגבי ילדה סגורה בת 11 עם מצבי רוח

יש לי בת בת 11 שיש לה ירידות במצבי רוח. היא יכולה לשבת בבית מדוכדכת ועצובה או שהיא מתעצבנת מכל דבר ואני לא יודעת ממה זה נובע כי היא לא מספרת. היא ילדה מאוד סגורה. רשמתי אותה לחוגים שהיא בהתחלה רצתה אבל אחרי כמה פעמים היא לא רוצה ללכת יותר לחוג. מצבי הרוח שלה היו מאז ומתמיד בעיקר העצבים אבל העצב נהיה יותר בשנתיים האחרונות. היא והבן שלי חברים טובים, יש לה חברות ואני לא יודעת ממה ולמה היא נהיית עצובה פתאום בלי שום סיבה שאני יכולה לדעת. כשהיא מתעצבנת אז אני נותנת לה להירגע, לא מתייחסת יותר מדי כי זה רק מעצבן אותה יותר ולאט לאט היא נרגעת אבל אני לא מבינה למה זה מתחיל מלכתחילה. האם זה סימפטום מוקדם של גיל ההתבגרות? האם זה שאני נותנת לה להירגע זה טוב? אולי אני צריכה לחקור אותה יותר? היא כל כך סגורה שאני לא יודעת אם מה שאני עושה זה בסדר או פוגע בה לטווח הארוך
תודה
ילדה סגורה ‏(מיה בן חנוך)
14:33

ילדה סגורה

שלום לך,
נשמע שבתך עוברת תהליך מסויים, אולי קשטור לגיל ההתבגרות, אולי לא... חסר מידע על התפקוד שלה בבית ספר ויחסיה עם שאר בני המשפחה...
אינני ממליצה שתנסי לתחקר אותה. כן הייתי מציעה להתייעץ עם המורה או יועצת בבית הספר. אם גם הן רואות קשיים, אפשר לעזור לה דרך הייעוץ החינוכי של בית הספר.
אני מציעה גם לנסות פשוט לשוחח עם בתך, לבטא את דאגתך ולשאול אם יש משהו שיכול לעזור לה.
בהצלחה!
מיה
לראש הפורום >

מידע על פסיכותרפיה