פורום נפגעי תאונות דרכים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
06:54

תאונה תוך כדי שיחה

שלום לך אני חדשה בפורום ואני מתנצלת אם זה יצא ארוך. אתמול נסעתי בעיר חדשה ונכנסתי ללחץ רב שאיני יודעת את הדרך. ניסיתי לעצור אך צפצפו לי ולכן ניסיתי להשיג בטלפון את האנשים ביעד שינחו אותי. בעוד הטלפון בידי והלחץ הרב אבו היתי שרויה פניתי ימינה בצומת ופגעתי ברכבנהג מונית שבא משמאל ורצה להיות לפנות לרחוב קטן (שהיה מיד אחרי הפניה). פגעתי בדלת הימנית האחורית שלו. מסתבר שהיה לי תמרור מתן זכות קדימה שלא ראיתי. האוטו שלי נפגע מאוד מקדימה. עצרנו מיד ואף הבאתי לו אתהמפתחות של האוטו שלי כדי שיוכל להחזיר הביתה את הנוסעת שלו וחיכיתי שיחזור. מבוהלת רועדת. הוא חזר ולקח פרטים ואמר שיש לו כאבי גב. הוא צילם והחתים אותי בהנחיית המנהל שלו שאני פגעתי באוטו וזה נגרם באשמתי. לאחר לקיחת הפרטים. לאחר מכן הוא אמר שהוא מתפנה לבית חולים כי יש לו כאבי תופת בגב. חזרתי בערב למקום מגורי מרחק כשלוש שעות. זו תאונתי הראשונה (נוהגת כבר כ-15 שנה). אינני יודעת האם הביטוח יכסה חלק מההוצאות או האם הם עלי. יש לי ביטוח חובה ומקיף אך האם הוא תקף גם כאשר הוא הנהג האשם מחזיק סלולרי. אני יודעת שזאת היתה אחריותי. עדיין, כל הסיטואציה היתה מבהילה, נהגים צופרים, עומס בכבישים אי ידיעת הדרך.
תאונה תוך כדי שיחה ‏(עו"ד אלי הכהן )
14:51

תאונה תוך כדי שיחה

מצטער על האיחור בתגובה מקווה שאת רגועה.
אסור כמובן לשוחח בטלפון תוך כדי נסיעה וזו עבירה על פקודת התעבורה.
אין כל קשר בין תוקף הביטוח לבין שיחה בזמן נהיגה. הביטוח תקף!
לשאלת השימוש בטלפון בזמן נהיגה יכולה להיות השפעה על תביעת רכוש בלבד .

הנהג שימצא אשם בתאונה הוא זה שיאלץ להפעיל את הביטוח שלו ולשלם השתתפות עצמית.
תודה ‏(תום)
21:55

תודה

תודה לך נקווה להמשך טוב יותר, כל הנושא מאוד לא נעים, בייחוד כשהנהג מאיים ללכת למשטרה ושיש לו מצלמות ושהוא הקליט אותי בלא ידיעתי, ממש מלחיץ. ..
תאונה תוך כדי שיחה ‏(עו"ד אלי הכהן )
13:25

תאונה תוך כדי שיחה

אין לי כמובן יכולת לדעת האם הקליט אותך וצילם אותך. בתחושה זה סביר יותר שלא ,בקשי ממנו שישמיע ויראה לך
22:28

ושאלה אחרונה

תודה לך מאוד על המענה, האם יש עלי חובת דיווח מיוזמתי למשטרה, הוא אמר לי שלאחר התאונה (כשעתיים אחרי)הוא החליט להתפנות. מכר אמר לי היום שאני צריכה במקרה כזה לדווח למשטרה מיוזמתי למרות שזה יכול לסבך אותי. האם יש אכן חובת פנייה למשטרה ? תודה וערב טוב
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני נזיקין/תאונות דרכים/רשלנות רפואית