פורום עבירות סמים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
החזקת באנג ‏(גילי)
13:48

החזקת באנג

שלום

אני בת 17 ועשרה חודשים. לפני מס' ימים ישבתי עם חברים בגן ציבורי, כנראה בגלל הרעש הגיעה משטרה, הם חיפשו לי בתיק בניגוד לרצוני ומצאו באנג (רכשתי אותו בפיצוציה).אני לא מעשנת סמים אלא רק טבק (דראם). לקחו אותי למשטרה וערכו עליי חיפוש, בסוף אמרו שמתכוונים להגיש כתב אישום על החזקת באנג ועל תקיפת שוטר.
כמו כן, לפני כשנה חיפשו אצלי בבית סמים ולא מצאו כלום (הגיעו אליי בגלל שמועות).
למרות שלא עישנתי סמים והבאנג היה רק לצורך עישון טבק, ניתן להגיש נגדי כתב אישום? האם זה ישפיע על גיוסי לצה"ל? מה העונש שאני יכולה לקבל בגין אחזקת באנג ותקיפת שוטר?

תודה
גילי
החזקת כלים אסורים ‏(עו"ד עינת סופר-בסרגליק)
13:12

החזקת כלים אסורים

שלום גילי

בפקודת הסמים סעיף 10 נקבע כי "... לא יהיו ברשותו של אדם כלים המשמשים להכנת סם מסוכן או לצריכתו, שלא בהיתר..." כלי זה מוגדר בפקודה כבאנג ומשכך עצם העובדה כי נתפס על גופך באנג הרי שזה אכן נחשב לביצוע עבירה וקיימת סבירות להגשת כתב אישום.
יחד עם זאת ישנה הלכה חדשה של ביהמ"ש לעניין החיפוש אשר יכול להביא לידי מסקנה כי הראיה שנתפסה על גופך תיפסל ובשל כך לא ניתן יהיה להאשים אותך בעבירה פלילית, אלא שכל עניין ידון לגופו.
כמו כן גילך מעיד על קטינותך ומשכך לרשות החוקרת עומדת תקופת זמן מקסימלית להגשת כתב אישום שהינו כשנה מיום האירוע.
כתב אישום בעבירות סמים בהחלט יכול להשפיע על גיוס לצה"ל יחד עם זאת הרי שלפי גילך את ממש נושקת לגיוס וסביר להניח שיש לך כבר תאריך לגיוס ולכן ספק רב עם כתב אישום שיוגש בשלבים מאוחרים יותר יכול להשפיע על מהלך שירותך הצבאי.
לא פירטת את נסיבות ביצוע עבירה של תקיפת שוטר (נסיבות התקיפה, תוצאות התקיפה, מידת המעורבות שלך וכיו"ב)אך באופן כללי מאחר והינך קטינה תיק מעין זה יכול וייסגר באי הרשעה עם הכוונה מקצועית כמובן.
שיהיה בהצלחה!

לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי