פורום עבירות סמים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:22

אחזקת סמים וביטול רישום פלילי

שלום רב אבקש לדעת הכיצד וכמה זמן ייקח לבטל רישום פלילי בנוגע לאחזקת סמים קלים. פרטים נוספים הם התיק נפתח לפני שנתיים בגין אחזקת סמים קלים ונסגר לפני חצי שנה מחוסר עניין הציבור. אני בתהליך לקבל גרין קארד מארה"ב לכן העניין דחוף. מה את ממליצה לי לעשות?
בקשה למחיקת רישום פלילי ‏(עו"ד עינת סופר-בסרגליק)
12:34

בקשה למחיקת רישום פלילי

ראשית יובהר כי מחיקת רישום פלילי אין משמעותו כי הרישום נמחק כליל ואיננו עוד שכן המידע אודות הרישום נשאר במאגרי המידע המשטרתיים אף לאחר תום תקופת המחיקה שעפ"י החוק.

המשמעות של המחיקה הינה כי המידע אינו מועבר עוד לגורמים שהיו רשאים לעיין בו טרם המחיקה.

מחיקת רישום משטרתי "פנימי" היינו של תיקים שנפתחו ונסגרו בעילה של חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות מתבצע ע"י המדור למידע פלילי שבמשטרת ישראל המצוי במטה הארצי שבירושלים.

מדי שנה נחקרים אלפי אזרחים בחשד לביצוע עבירות ובסופו של יום מחליטים לסגור את התיקים בלא שיוגש כתב אישום.

ניתן לסגור תיק בשלוש עילות שונות: חוסר אשמה, חוסר עניין לציבור וחוסר ראיות.

עילת סגירה שהינה חוסר אשמה מובילה למחיקת הרישום באופן אוטומטי ואילו לגבי השאר יש להעביר מכתב מסודר בבקשה למחוק את הרישום.

יובהר כי בחלוף 7 שנים "אמור" הגורם המוסמך להורות על המחיקה אף מיוזמתו.

במידה ואדם מעוניין להקדים ולהגיש בקשה שאז יש תנאי סף להגשת הבקשה והיא חלוף 5 שנים מיום האירוע כאשר מדובר בבגיר (ביום ביצוע העבירה) ואילו 3 שנים כאשר מדובר בקטין.

הגורם המוסמך במשטרה בוחן את הבקשה על פי אמות מידה שנקבעו בחוק ובתקנות המרשם הפלילי ובין היתר בוחן ושוקל את הנתונים השונים כגון: חומרת העבירה, חומרת הפגיעה, חלוף הזמן, כמות הרישומים וכולי'.

חשוב לזכור כי ביטול אוטומטי של תיק סגור אינו חל על תיקים שנסגרו בחשד לביצוע עבירות מסוג פשע - אחזקת סמים לצריכה עצמית הינה עבירה מסוג פשע ומשכך על מנת למחוק את הרישום עלייך לפנות בבקשה למחיקה וזאת כמובן רק בחלוף 7 שנים מיום ביצוע העבירה ו/או ההליך האחרון בחקירה.

וכפי שציינתי קודם לכן ניתן להגיש קודם לכן וזאת מנימוקים מיוחדים שיירשמו.

בקשה כאמור ניתן להגיש באופן עצמאי אך לאור חשיבות ומורכבות העניין מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד.

שיהיה בהצלחה
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי