פורום עבירות סמים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:00

מחיקת תיק פלילי

לפני 5 שנים נפתח לי תיק פלילי בגלל סמים. אני רוצה להיות שכיר במקום ציבורי אבל בגלל הכתם של העבר לא יכול לעבוד במה שאני רוצה.
האם יש דרך לזרז מחיקה של התיק הפלילי?
חסר פרטים ‏(עו"ד עינת סופר-בסרגליק)
08:16

חסר פרטים

הפרט הכי חשוב שחסר לי הוא האם מדובר בתיק שנשפטת עליו או מדובר בתיק שנפתח ונסגר ורישומו נותר ברישום הפלילי. כמו כן מה עילת הסגירה?

כאשר מוציאים רישום פלילי מצוין סיבת הסגירה (חוסר עניין לציבור, חוסר אשמה, חוסר ראיות) כעיקרון ניתן למחוק רישום פלילי בכפוף למס פרמטרים שאחרי שתיתן את הפרטים אסביר.
לא נשפטתי תודה (ללא תוכן) ‏(ירון)
15:36

לא נשפטתי תודה

היינו עסקינן בתיק שנסגר ‏(עו"ד עינת סופר-בסרגליק)
22:05

היינו עסקינן בתיק שנסגר

אם לא נשפטת הרי שמדובר בתיק שככל הנראה הוחלט לסגור אותו (שאגב לא שאלתי לגילך שכן יש לכך חשיבות באשר להתיישנות) בכל מקרה כל שנותר לברר הוא מה סיבת הסגירה.
על מנת לעשות כן עלייך לפנות לתחנת המשטרה הקרובה למקום מגורייך ושם לבקש העתק של הרישום הפלילי.
ברישום הפלילי יצוין התיק וסיבת הסגירה.
על פי סיבת הסגירה ניתן יהיה לפעול למחיקה היינו
בקשה למחיקת רישום פלילי
ראשית יובהר כי מחיקת רישום פלילי אין משמעותו כי הרישום נמחק כליל ואיננו עוד שכן המידע אודות הרישום נשאר במאגרי המידע המשטרתיים אף לאחר תום תקופת המחיקה שעפ"י החוק.

המשמעות של המחיקה הינה כי המידע אינו מועבר עוד לגורמים שהיו רשאים לעיין בו טרם המחיקה.

מחיקת רישום משטרתי "פנימי" היינו של תיקים שנפתחו ונסגרו בעילה של חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות מתבצע ע"י המדור למידע פלילי שבמשטרת ישראל המצוי במטה הארצי שבירושלים.

מדי שנה נחקרים אלפי אזרחים בחשד לביצוע עבירות ובסופו של יום מחליטים לסגור את התיקים בלא שיוגש כתב אישום.

ניתן לסגור תיק בשלוש עילות שונות: חוסר אשמה, חוסר עניין לציבור וחוסר ראיות.

עילת סגירה שהינה חוסר אשמה מובילה למחיקת הרישום באופן אוטומטי ואילו לגבי השאר יש להעביר מכתב מסודר בבקשה למחוק את הרישום.

יובהר כי בחלוף 7 שנים "אמור" הגורם המוסמך להורות על המחיקה אף מיוזמתו.

במידה ואדם מעוניין להקדים ולהגיש בקשה שאז יש תנאי סף להגשת הבקשה והיא חלוף 5 שנים מיום האירוע כאשר מדובר בבגיר (ביום ביצוע העבירה) ואילו 3 שנים כאשר מדובר בקטין.

הגורם המוסמך במשטרה בוחן את הבקשה על פי אמות מידה שנקבעו בחוק ובתקנות המרשם הפלילי ובין היתר בוחן ושוקל את הנתונים השונים כגון: חומרת העבירה, חומרת הפגיעה, חלוף הזמן,
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי