פורום פונדקאות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:00

שליטת ההורים על הבדיקות שתעבור האם הפונדקאית

האם להורים יכולה להיות מילה בנוגע לאיזה בדיקות תעבור האם הפונדקאית? אם ההורים רוצים שהיא תעבור בדיקה שלפי הרופאים היא לא מוכרחה לעבור האם ההורים יכולים להחליט שהיא כן תעשה את הבדיקה?
14:49

שליטת ההורים על בדיקות שתעבור הפונדקאית

בהתאם להוראות הדין הרלוונטי (ובין היתר חוק זכויות החולה וחוק הגנת הפרטיות), לאדם המקבל את הטיפול הרפואי זכויות על גופו. קשה לחייב אדם לקבל טיפול רפואי שהוא מתנגד לקבל, וצוות רפואי לא ייתן טיפול רפואי בכפייה; אולם בפונדקאות הדברים אמורים להיות מוסדרים בחוזה אשר נחתם בין הצדדים (ההורים המיועדים והאם הנושאת) לפני תחילת ההליך הרפואי, ובחוזה צריכות להיות הוראות בדבר הסכמת האם הנושאת לעבור בדיקות לפי בקשת ההורים ו/או הרופאים, ופיצויים למקרה של הפרה.
כבר בטופס תיאום הציפיות הצדדים אמורים להתייחס לעמדתם בנושא בדיקות מסוימות כגון מי שפיר, צילום רחם וכו'.
אם הצדדים הסכימו מראש על בדיקות שייעשו במהלך הפונדקאות, והפונדקאית חוזרת בה בזמן ההיריון מהסכמתה, יכולות ואמורות להיות לכך השלכות בהתאם לסעיפי ההפרות בחוזה.

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה