פורום רואי חשבון

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:36

שעת הנקה 8 שעות

שלום וברכה, מדוע נקבע בתיקון חוק שעת ההנקה- לענין 8 שעות עבודה שהיקף המשרה הוא 174 שעות חודשיות אני מבינה שהחישוב הוא 21.75 ימי עבודה איפה נקבע שזה התקן? אני רואה בתגובות שהתקן הוא 21.67
שעת הנקה ‏(רו"ח אייל גיל)
01:01

שעת הנקה

יעל שלום,
עובדת שחזרה מחופשת לידה והיא מועסקת במשרה שהיקפה לפחות 174 שעות בחודש, או במשרה מלאה לפי הנהוג במקום עבודתה, זכאית להיעדר מעבודה שעה אחת ביום במשך 4 חודשים לאחר חזרתה מהחופשה.

שעה זו זכתה לכינוי "שעת הנקה", למרות שזכות זו אינה קשורה בהכרח להנקה (אם כי ניתן לנצל את שעת ההנקה לצורך שאיבת חלב), וגם עובדת שאינה מניקה או שואבת חלב זכאית לה.
החל מה-28.08.2016 ניתן לחלוק, בתנאים מסוימים, את הזכות (הנקראת גם "שעת הורות") בין בני הזוג, כך שכל אחד מהם ינצל את הזכאות בימים אחרים או שרק אחד מהם ינצל אותה, וזאת בתנאי שהיולדת נתנה את הסכמתה לכך.

בכל מקרה מכסת שעות ההורות ששני בני הזוג זכאים לממש לא תעלה על מכסת שעות ההורות שהעובדת היתה זכאית לממש לבדה.

הזכאות לשעת הנקה (שעת הורות)
היא בנוסף להפסקות על-פי חוק שעות עבודה ומנוחה ואין מנכים אותה משכר העבודה.

אייל
07:10

שעת הנקה 8 שעות

תודה רבה על התשובה המפורטת,
אבל השאלה היתה אחרת-
היקף משרה של 174 שעות נקבע לפי 8 שעות יומיות, לפי 21.75 ימי עבודה
ואילו התקן של ימי עבודה הוא 21.67
שאלתי היתה - איך זה מסתדר
שעת הנקה ‏(רו"ח אייל גיל)
19:09

שעת הנקה

יעל שלום,

החוק קובע שעובדת שחזרה מחופשת לידה והיא מועסקת במשרה שהיקפה לפחות 174 שעות בחודש, או במשרה מלאה לפי הנהוג במקום עבודתה, זכאית להיעדר מעבודה שעה אחת ביום במשך 4 חודשים לאחר חזרתה מהחופשה.

כלומר ה-21.67 הוא תקן בלבד (אין מספר ימים כזה בפועל), ואם במקום עבודה נהוג לעבוד 9 שעות למשל, אז העובדת צריכה לעבוד 8 שעות כפול מספר ימי העבודה בפועל כי נאמר "במשרה מלאה לפי נהוג במקום עבודתה".

אייל.
לראש הפורום >

מידע על רואי חשבון