פורום שיקום שמיעה ומכשירי שמיעה

דורין פנצק,מנהל פורום שיקום שמיעה ומכשירי שמיעה

מנהל הפורום 
דורין פנצק

תאם פגישה

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
22:33
ליקוי ברמה בינונית+
במשך כשלש שנים חלה הדרדרות ש/מיעה. לצערי הרופא המלווה לא יעץ להתאמת מכשירי שמיעה. עכשיו כשממש מפריע לי בעיקר בדיונים בעבודה, בהרצאות וכדומה הלכתי לרופא פרטי שהמליץ מיידית להתאים שיקום שמיעתי עם 2 מכשירים. באוזן אחת יש בעיה כולל הבנת דיברו. הליקוי בה בינוני ומעלה. באוזן השנייה יש ירידה קלה בשמיעה. הבעיה היא שהייתי במכון שמיעה ומאוד קשה לקבל החלטה האם למכשיר בתוך האוזן מחוץ לאוזן וכן יש עלויות גבוהות שלא ברור לי איך נושאים בהם. הייתי בשטיינר ולא הצלחתי לקבל החלטה מה נכון לעשות. אשמח להצעה לקווים מנחים. המכשירים גם מאוד יקירם ואין באפשרותי לקחת את המכשיר שהציעו לי בסך של כ 7000 ש"ח לאוזן.
ליקוי ברמה בינונית+ ‏(הדס בוקובסקי)
09:56
ליקוי ברמה בינונית+
דוד שלום,
אני אנסה להסביר באופן כללי כי לא ציינת הרבה פרטים כגון גילך, קופת חולים ונתונים אישיים.
לגבי סוג המכשיר, באופן כללי אם אין לך מניעה להרכיב מכשיר מאחורי האוזן הוא בד"כ המועדף.
למכשיר קטן בתוך האוזן ישנם מס' חסרונות כגון: צריכת סוללה מוגברת, טווח הגברה מצומצם, בד"כ יש לו מיקרופון אחד- דבר המהווה חיסרון בהבנת דיבור על רקע רעש. בנוסף, מכשירים אלו לא מתאים לבעלי תעלת אוזן צרה וכאלו עם הפרשות מרובות באוזניים כי זה עלול לסתום את המכשיר.
לגבי המחיר- מכשירי שמיעה הם אכן יקרים ודורשים השקעה כספית משמעותית. אני מניחה שקלינאי התקשורת הציע לך מכשירים יותר משוכללים מאחר ונשמע שאתה בן אדם פעיל ועובד.
בפגישת הייעוץ כדאי להגיע להחלטה משותפת עם קלינאי התקשורת, החלטה שלוקחת בחשבון גם את המגבלה הכלכלית תוך התחשבות בסך כל הנתונים שלך.
בכל מקרה כעת, לגבי המצב שנוצר, אני מציעה לך לשוחח עם קלינאי התקשורת בטלפון או לקבוע פגישה מחודשת על מנת שתוכל להסביר לך אלו מכשירי שמיעה יותר פשוטים וזולים יכולים להתאים לך.

בהצלחה,
הדס.
לראש הפורום >

מידע על מכשירי שמיעה ואביזרים