פורום שיקום שמיעה ומכשירי שמיעה

דורין פנצק,מנהל פורום שיקום שמיעה ומכשירי שמיעה

מנהל הפורום 
דורין פנצק

תאם פגישה

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:07

סוג מכשיר שמיעה

בדיקת השמיעה אצלי מראה על ירידה משמעותית יותר בשמיעה בתחום התדרים הגבוהים. עד ל 2000 ירידה של 25-30 ומ 2000 הירידה גדלה באופן הדרגתי עד 65-

האם סוג זה של ירידה בשמיעה, בו צריך הגברה גדולה יותר של צלילים גבוהים, פוסל את השימוש במכשירים קטנים בתוך התעלה?

תודה
סוג מכשיר שמיעה ‏(דורין פנצק)
14:05

סוג מכשיר שמיעה

שלום לך,
לשאלתך, ירידה בשמיעה כפי שתיארת אינה בהכרח פוסלת שימוש במכשירי שמיעה תוך אוזניים. במקרים בהם השמיעה כמעט תקינה בתדרים הנמוכים והליקוי הוא משמעותי יותר בתדרים גבוהים מומלץ לא לאטום את האוזן ולנסות להתאים מכשיר עם אוורור מרבי, על מנת למנוע תחושה של אטימות באוזן העלולה להיגרם במצב זה. ישנם כיום מכשירי שמיעה תוך אוזניים היכולים לתת מענה למצב זה. לחברת פונאק למשל ישנם מכשירי שמיעה ייחודיים תוך אוזניים הנבנים באופן דיגיטלי ובשל כך מאפשרים לנצל את מבנה התעלה באופן מיטבי וליצור פתחי אוורור מקסימליים ובאותה עת אופטימליים מבחינה אקוסטית.
חשוב לציין כי יתכן ויהיה צורך ברמקול חזק בתוך מכשיר השמיעה (כתלות בחומרת הליקוי בתדרים הגבוהים) והדבר עלול להשפיע על גודל המכשיר בתוך האוזן.
כמו כן, יכולות להיות סיבות אחרות אשר ימנעו התאמת מכשיר תוך אוזני למשל, אוזן אשר נוטה לדלקות, תעלות צרות מאוד, קושי מוטורי להשתמש במכשירים קטנים ועוד.
בכל מקרה אני ממליצה לגשת לקלינאי/ת תקשורת עם בדיקת שמיעה עדכנית ולקבל ייעוץ מקיף ומעמיק לגבי סוג המכשירים המתאימים עבורך ועבור ליקוי השמיעה הספציפי שלך.
לפרטים נוספים או המשך בירור, ניתן לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
רק בריאות,
דורין
לראש הפורום >

מידע על מכשירי שמיעה ואביזרים