פורום דגים ואקווריומים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
דגי נקאי ‏(ג.פ.)
13:11

דגי נקאי

יש לי אקווריום 150 ליטר עם 11 ציקלידים ו-2 דגי נקאי שפעילים באקווריום ונצמדים לזכוכית אבל בזמן האחרון יש הצטברות של ירוקת על הזכוכית על אף הפעולות של הדגי נקאי, למה?
דגי נקאי ‏(יקיר הרוש)
13:33

דגי נקאי

אהלן ג.פ

היווצרות ירוקת על זכוכית האקווריום נוצרת עקב עודף באקווריום הנגרם בדרך כלל מתאורה הדלוקה מעל שעה ביום + שמש ישירה על האקווריום מאחד החלונות בבית, במידה והתאורה דלוקה מעל שעה ביום המלצתי הינה לכבות את התאורה לכמה ימים, ובמידה והתאורה כבויה ויש שמש ישירה על האקווריום המלצתי היא לשים וילון או איזשהו משהו שיחסום את האור.

בברכה,
יקיר.
15:04

ירוקת על הזכוכית

אבל הדגי נקאי אמורים לנקות את הירוקת ואין שמש ישירה על האקווריום והאור דולק בממוצע כ-12 שעות ביממה
ירוקת כל הזכוכית ‏(יקיר הרוש)
16:18

ירוקת כל הזכוכית

12 שעות ביממה זה המון שעות אור, אכן הדג נקאי ניזון מהירוקת אבל לא מכולה, במידה וזה מפריע ויזואלית ואתה עדיין מעוניין להשאיר את האור דלוק 12 שעות ביממה גש לאחת החנויות דגים באזור מגורך וקנה מגנט לניקוי הזכוכית, רק חשוב לשים לב שלא נתפס לך חצץ בין המגנט הפנימי לחיצוני דבר שיגרום לך שריטות באקווריום.

בהצלחה,
ושנה טובה, יקיר.
לראש הפורום >

מידע על דגים ואקווריומים