פורום אילוף כלבים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
07:50

כלב שמתאים למשפחה עם ילד בן 6

שלום
אני מאוד רוצה לגרום לילד שלי לפתח תחושה של אחריות, אהבה ונתינה לזולת וכו'. חשבתי לאמץ כלב, למרות שמעולם לא היה לנו, לי או לבעלי. הייתי שמחה לקבל המלצה על כלב שמתאים למשפחה עם ילד בן 6. אנחנו גרים בעיר, בדיר בת 4 חדרים.

תודה
כלב מתאים למשפחה ‏(יוסי סמואל)
02:34

כלב מתאים למשפחה

נראה שהרעיון לא כל כך מתאים, וודאי שלא גור. האחריות לגידול גור מאוד דומה לאחריות לגידול וטיפול בתינוק; השוני הוא בפרק הזמן הנדרש. לדוגמא: כדי לגמול תינוק מטיטול עלינו להמתין עד הגיעו לגיל שנתיים. לרוב מוקדם יותר מערכות הסוגרים של הפעוט לא סיימו את התפתחותם. אצל גורים מערכות הסוגרים מסיימים את התפתחותם עד גיל 4 חודשים לכל המאוחר.
ועדיין, המטלות היומיות והמשימות לגידול גור באופן שיהפוך אותו לכלב נוח וחבר רצוי בתא המשפחתי הוא מעבר ליכולתו של הילד להבין, אפילו לא את המשמעות הוירטואלית של אחריות כזו.
אל תשכחי ישראלה, שילד בן שש שנים אפילו אינו חוצה כביש במעבר חצייה בעצמו אלא בליווי מבוגר, הוא אינו יכול לדאוג לעצמו לארוחת צהריים, גם אם זה רק לחמם והטלת אחריות על ילדי "מפתח" בגילאים כה צעירים הם מקור לתאונות ופגיעות עליהם אנחנו קוראים במהלך כל שנה.
כיוון שהילד איננו בשל לקחת אחריות על חייו הוא, וודאי שאיננו בשל לקחת אחריות על חיים אחרים. זה גם לא פייר כלפיו "ללמד" אותו אחריות מהי.
לעומת זאת, אם גם אתם מוכנים להתחייב באמת לכלב, דבר הכולל טיפול בשבועות הראשונים, ללמד את הגור ועדיף כלב צעיר או בוגר ואולי אפילו כלב מבוגר ממש כחווייה מלמדת מבלי שתצטרכו להשקיע את הזמן, העבודה והלימוד כדי ללמד את הגור/הכלב הצעיר מהם האיסורים וההיתרים בבית שלכם.
ובכל מקרה גם אם תחליטו כבר בשלב זה לקחת כלב בין אם מאימוץ ובין אם ברכישת כלב גזעי הייתי ממליץ לכם לפנות למאלף מקצועי ואיכותי שילווה אתכם עקב בצד אגודל איך להרגיל את הכלב לתא המשפחתי שלכם.
ובנוסף, חשוב מאוד לזכור כי, אמנם ילדכם לא בשל לקחת אחריות, אך הרווח הרגשי והחווייתי של הילד כצופה וגם כמשתתף (מרצונו ומהתלהבותו, בשום אופן לא להטיל עליו משימות, אלא לאפשר לו לבחור להשתתף איתכם בהשגחתכם)הוא לא יסולא מפז. בהמשך, כאשר יגדל יותר, הוא יוכל להשתתף באחריות על הכלב.
ודבר אחרון, אם אינכם בטוחים מכל סיבה שהיא שהבאת הכלב לביתכם היא כתב התחייבות כלפי אותו הכלב עד סוף חייו, עדיף שתוותרו בשלב הזה. בשבילכם אולי זו תהיה "חווייה" אך כלב זה לא צעצוע או ספר שאפשר להניח על מדף בצד או להעביר או לתרום לספרייה השכונתית, זהו יצור חי נושם בועט ואוהב ואתם צריכים להיות יותר מ-100% בטוחים במהלך.

כך שלפני הכל הייתי ממליץ לכם מאמר שפורסם בעמוד הפייסבוק שלנו בשם: "רכישת גורים איננה הימור" http://mat.co.il/lO0 וגם מאמר דומה על אימוץ מעמותות: http://mat.co.il/lO8

תבחנו את עצמכם ביושר האם אתם באמת בתקופה בחייכם שיש לכם את הזמן, המוכנות הרגשית והרצון להשקיע בגידול כלב.

בהצלחה,
יוסי סמואל מאלף כלבים
האקדמיה הישראלית לכלבנות
בשבילכם.
לראש הפורום >

מידע על אילוף כלבים