פורום אילוף כלבים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:08

בוקסר בן חצי שנה

אשמח לקבל טיפים בחינוכו של הבוקסר שצויין בכותרת.
הוא עושה את הצרכים שלו בחצר הבית איך אני גורמת לו להפסיק זאת? האם עליי לתת לו את הבונזו בטרם יציאתי עמו לטיול בוקר ובכלל האם הוא אמור לאכול פעמיים ביום ולשתות לאורך כל היום או שמא יש מקום להצבת גבולות גם בעניין זה?
תודות
18:34

חינוך בוקסר להרגלי ניקיון

אם הכלב חי בחצר את כל שעות היממה, אין אפשרות לשלוט בצרכים שלו, כיוון ששעות ארוכות שאת לא בבית ואפילו כשאת כן, אין מי שילמד ויכוון אותו להתנהגות נאותה.
עלייך להכניס את הכלב הביתה, לתחם אותו במקום קטן שלא יוכל להתרחק ולעשות צרכים ולהוציא אותו בתדירות גבוהה שיעשה רק מחוץ לבית ומחוץ לחצר.
אם הוא עשה צרכים בחוץ, תוכלי לשחרר אותו בחצר לשעה בערך תוך שאת משגיחה עליו. אם לא עשה, עליו לחזור לתיחום ולאחר כחצי שעה להוציאו שוב. פעם אחר פעם עד שיעשה צרכיו בחוץ ותוכלי לשחרר אותו בחצר (תמיד בהשגחה). בהדרגה תוכלי להגדיל את פרקי הזמן שהוא בחצר עד שיהיה אמין ויתרגל היטב לעשות מחוץ לחצר.
השתנה בחצר היא יותר מסובכת כיוון שבנוסף לצורך הממשי יש את עניין הסימון אצל זכרים, אלא אם תסרסי אותו בהגיעו לגיל 9 חודשים בערך.
האכלה פעמיים ביום היא נכונה מאוד במיוחד אצל כלבים פעילים כמו הבוקסר. האכלה פעם ביום עלולה לגרום להיפוך קיבה שהוא גורם מוות די נפוץ אצל כלבים.
משמעת המים נכון לקיים בתקופת הגורות החל מגיל 3 חודשים ועד 6 חודשים ובתנאי שאין תנאי חום של הקיץ הישראלי. בקיץ מאוד מסוכן לא לאפשר לכלב לשתות.
בהצלחה,
יוסי סמואל מאלף כלבים
האקדמיה הישראלית לכלבנות
בשבילכם
לראש הפורום >

מידע על אילוף כלבים