פורום אילוף כלבים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:26

הכלב אוכל קקי

שלום רב,
יש לי כלב דקל מעורב בשם אולי והוא בן 3 כשאולי היה גור ועשה עדיין צרכים בבית הוא נהג לאכול את הקקי לו. כשנגמל מעשיית צרכים בבית המעשה המגונה נפסק אך עדיין מידי פעם היה אוכל קקי בחוץ בלי ששמתי לב.
הבעיה הגדולה שלי החלה בזמן האחרון. לפני מספר חודשים אולי חלה מאוד (כמעט מת) ונתנו לו סטרואידים לתקופה של מספר חודשים במהלכם (בעקבות התרופות) הוא אכל ושתה הרבה, לא שלט בצרכיו ועשה אותם בבית כשאת הקקי הוא כמובן "העלים" (אכל). כבר חודש שאולי לא לוקח את התרופות והוא בריא לגמרי אך ההרגל של לעשות קקי בבית ולאכול אותו לא נפסק. זה הגיע למצב שהוא כבר כמעט ואינו עושה קקי בחוץ, רק בבית, ואוכל אותו. לעניות דעתי זה הפך למשהו התנהגותי. אני ממש כבר אובדת עצות.
אשמח לתשובה/עזרה.
תודה, טליה
הכלב אוכל קקי ‏(יוסי סמואל)
20:48

הכלב אוכל קקי

טליה שלום רב,
אין ספק שהכלב חזר להתנהגותו המוקדמת וזה הרגל התנהגותי ונרכש.
יש צורך להרגיל אותו לכלוב הטסה ולהשאירו בכלוב בשעות שאתם לא בבית ובלילה. כמו כן, לאחר האכלה להוציאו לטיול של 30 דקות וללמד אותו לעשות צרכיו בפקודה (זהו תהליך אילופי שאפשר לבצע אם עושים זאת בסבלנות ובהדרגה). אם בזמן הטיול הוא עושה צרכיו בחוץ יש להתלהב ולצ'פר אותו על כך, אם לא, להחזירו לכלוב ולאחר 20 דקות להוציאו שוב וחוזר חלילה.
במידה ותזדקקו לליווי אשמח לעמוד לשרותכם.
בברכה,
יוסי סמואל מאלף כלבים
האקדמיה הישראלית לכלבנות
בשבילכם
לראש הפורום >

מידע על אילוף כלבים