פורום אילוף כלבים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
חינוך גורה ‏(אוהבת כלבים)
11:56

חינוך גורה

שלום רב,
אני ובן זוגי אימצנו כלבת פיטבול מעורבת לפני כחודש. הכלבה כעת בת כ- 3 חודשים. אנו גרים בבית דירות והכלבה נמצאת בבית מהשעה שבע-חמשאחה"צ. כמובן שאנו מוציאים אותה מס' פעמים ביום לטיולים ברגל, כולל מוקדם בבוקר. היא כלבה מתוקה ולרוב נשמעת לנו ולחוקים שאנו מרגילים אותה. אנו מבינים כי זה תהליך שייקח זמן. השאלה שלי היא בנוגע לעלייה על המיטת שינה שלנו ועל מעבר דירה בעוד חודש. 1. היא עולה על המיטת שינה (אשר ממוקמת נמוך- ממש על הריצפה).ניסינו ללמד אותה לא לעלות, בדרך של אמירת "לא" בקול ואסרטיבי ושליחתה למקומה. הדבר מחזיק מעמד מס' דקות ואז היא באה בריצה נלהבת ושוב עולה. כשאנו שוב ושוב מעירים לה וכועסים עליה, היא אף נובחת עלינו, ואז אנו כועסים עליה גם בגלל הנביחות. מה לעשות ? 2. עוד חודש עוברים דירה, האם לחכות עם נושא העלייה למיטה ולתת לה לעלות? וכשנגיע לבית החדש נתחיל מאפס? תודה רבה.
חינוך גורה ‏(יוסי סמואל)
21:49

חינוך גורה

שלום וברכה,
אין קשר בין עלייה על המיטה שלכם לבין המעבר לדירה חדשה.
כלב יוצר הרגל מתוך עשייה שחוזרת על עצמה. אם תאפשרו לה לעשות זאת היא תיצור הרגל שמפריע לכם.
במקום לכעוס ולכעוס שוב וליצור דיאלוק שלילי ביניכם לבין הכלבה, הייתי ממליץ לתחום אותה באמצעות גדרת גורים או כלוב אילוף/הטסה, שם היא תשהה בזמנים שאתם לא בוחרים ליצור איתה אינטראקציה ביוזמתכם.
בזמנים שהיא מסתובבת בבית בהחלטה שלכם, יהיה עליכם להתמיד ולהוריד אותה מהמיטה. לא לכעוס ולא לגעור בה, אלא פשוט באמצעות פעולה של הורדה שלה מהמיטה כמה פעמים שזה יידרש עד שהיא תפנים ותפסיק לנסות.
יש כלבים עם אופי ועקשנות וזה יכול לקחת מספר רב של פעמים אפילו, אבל רק התמדה שלכם תביא בסופו של דבר את הכלבה להבנה שעל המיטה הזאת לא עולים.
בהצלחה,
יוסי סמואל מאלף הכלבים
האקדמיה הישראלית לכלבנות
בשבילכם 052-2929959
לראש הפורום >

מידע על אילוף כלבים