פורום אילוף כלבים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
12:18

כלב מפריע לישון בלילות

יש לנו בעיה עם הכלב שלנו.
הכלב שלנו בן 5 כלב מעורב. קיבלנו אותו כשהיה גור קטן וכל חייו חי בחצר. עד לפני 5 חודשים לא הייתה בעיה. לפני 5 חודשים בערך הוא התחיל לנבוח בלילות והוא מעיר אותנו ולא נותן לנו לישון. אנחנו יוצאים לבדוק על מה הוא נובח אבל אין שום דבר, לפעמים הוא נובח לשמיים, לפעמים הוא נובח לאיזור של חצר השכנים אבל לא קורה שם כלום. באיזור שלנו יש הרבה כלבים ואף כלב לא נובח, רק הוא. אנחנו כבר חמישה חודשים לא ישנים לילה נורמלי. ניסינו לתת לו לאכול ב-12 בלילה כדי שאולי זה ירדים אותו. כל אחה"צ הוא משוחרר כדי שיוציא אנרגיה. ניסינו לתת לו להיות משוחרר גם בלילה וזה גם לא עזר. ניסינו לא להתייחס אליו כשהוא נובח כדי שיפסיק וזה גם לא עוזר. אנחנו לא יודעים מה לעשות. הוא מסורס אז זה גם לא יכולה להיות סיבה.
מה אתה מציע לעשות כדי להפסיק את ההרגל הזה שלו?
כלב שמפריע בלילה ‏(יוסי סמואל)
23:04

כלב שמפריע בלילה

מאור שלום,
לפי התיאור שלך, יתכן והכלב סובל מבדידות ושיעמום.
החצר הגדולה איננה תחליף ליחסי גומלין עם בני הבית.
הכלב הוא חיה חברתית וככזה זקוק לאינטראקציה עם "חברי הלהקה" שלו, קרי אתם המשפחה.
הייתי ממליץ על טיול יומי ארוך עם הכלב של כשעה לפחות בהליכה אינטנסיבית ובנוסף לתרגל איתו משמעת על מנת לעייף אותו, לאפשר לו את הקשר הרגשי שהוא זקוק לו ולאפשר לו לפרוק עודפי אנרגיה. כלב עייף = כלב רגוע.
בנוסף, כדאי לאחר הטיול הארוך להכניסו לתוך הבית לשנת הלילה.
בהצלחה,
יוסי סמואל מאלף כלבים
האקדמיה הישראלית לכלבנות
בשבילכם 052-2929959
לראש הפורום >

מידע על אילוף כלבים