פורום תמ"א 38

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
חדר על גג ‏(רונית)
16:57

חדר על גג

דייר בנה בהיתר חדר על גג 23 מ"ר + 50 מ"ר מרפסת (מה פתאום???), ללא הסכמת כל השכנים אלא רק חלקם. טוען שהגג שלו צמוד. לא שילם דמי איזון כאמור בסעיף 71 לחוק מקרקעין וכך גם לא רשום בטאבו.האם ניתן היום לדרוש ממנו את דמי האיזון כאמור? הולכים לתמא 38/2.
חדר על הגג ‏(עו"ד גילי לוי )
12:09

חדר על הגג

רונית שלום רב,

שאלתך מורכבת ממספר נושאים אשר לכל אחד התייחסות שונה בהתאם לחוק המקרקעין:
ראשית, לעניין הצמדת רכוש משותף (גג) לדירה ספציפית - חוק המקרקעין קבע צורך בהסכמת 75% מבעלי הדירות על מנת לאפשר הצמדת רכוש משותף לדירה הצמודה אליו (כגון גג לדירה בקומה האחרונה), כך שייתכן ובמקרה שלכם אכן קיבל בעל הדירה את הסכמת מרבית הדיירים. מה גם שפלא בעיניי כיצד קיבל היתר בנייה מבלי הוכחת בעלות. יתרה מזאת, חשוב לדעת שהצמדת חלק מהרכוש המשותף לדירה ספציפית אינה בהכרח רכישת זכויות הבנייה באותו חלק נרכש, כלומר: ייתכן והגג מוצמד לדירה כפי שהוא, אולם זכויות הבנייה בגג אינן שייכות לדירה.
לגבי תשלומי האיזון - ככל שהוצמד חלק מהרכוש המשותף לדירה ספציפית חובה היתה לשלם תשלומי איזון. איני יודע מה הטעם שלא שולמו במקרה הספציפי שהעלית.

בברכה,

עו"ד גילי לוי
נתן, ראט, יפת ושות'
מנהל פורום תמ"א 38

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין