פורום תמ"א 38

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:28

האם הבניין מתאים לתמ"א 38?

שלום, איך יודעים האם בניין ישן מתאים לתמ"א 38? כמובן שהשאלה שלי היא לאור התאונה של אתמול. הבניין שלי עומד לעבור תמ"א 38, ואני חושש שיקרה לנו אותו דבר.
האם הבניין מתאים לתמ"א 38 ‏(עו"ד גילי לוי )
15:20

האם הבניין מתאים לתמ"א 38

ארי שלום רב,

שאלת שתי שאלות נפרדות. האחת - האם הבניין מתאים לתמ"א 38, השנייה - כיצד מונעים מצב כפי שקרה אתמול.
לגבי שאלתך הראשונה - ככלל, כל בניין שקיבל היתר בנייה לפני שנת 1981 נבנה שלא בהתאם לתקנים המחמירים לעמידות בפני רעידות אדמה ועל כן עומדים ראויים תחת תמ"א 38 (בכפוף ליתר המגבלות הספציפיות לכל בניין).
לגבי שאלתך השנייה - פרטי האירוע עדיין נלמדים, אולם נראה כי ספציפית לגבי הבניין שקרס, הייתה תקלה חמורה קונסטרוקטיבית ו/או ביצועית כאשר החלו בבניית היחידות החדשות על הגג טרם ביסוס וחיזוק הבניין (כאמור, הפרטים המדויקים עדיין אינם ברורים). באופן כללי - הדרך הנכונה למנוע הישנות מקרים כגון אלה הינה בחירת יזם רציני, מנוסה, ייצוג נכון של הדיירים וכיו"ב.

בהצלחה!

בברכה,

עו"ד גילי לוי
נתן, ראט, יפת ושות'
מנהל פורום תמ"א 38

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין