פורום תמ"א 38

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
תמ"א 38 - בעד ונגד ‏(נציג הוועד)
10:00

תמ"א 38 - בעד ונגד

שלום
קיבלנו לאחרונה הצעה מיזם כלשהו לבצע תמ"א 38. אנחנו בניין של 3 קומות, ללא מעלית. הבניין נבנה בשנות ה- 50. אנחנו מתלבטים מאוד אם כדאי להיכנס לעניין, כיוון שכולנו אנשים בני 70+ ומעלה. מה לדעתך היתרונות והחסרונות של תמ"א? מה היית מייעץ לנו במצבנו?
תמ"א 38 - בעד ונגד ‏(עו"ד גילי לוי )
12:37

תמ"א 38 - בעד ונגד

לנציג הוועד השלום והברכה,

לצערי, קשה עד בלתי אפשרי לסכם על גבי פורום זה את מלוא החסרונות והיתרונות של תמ"א 38. לתמ"א מספר אפשרויות - חיזוק ותוספות בנייה, הריסה ובנייה מחדש ולכל אפשרות החסרונות והיתרונות שלה בכל האספקטים - התכנוניים, המיסויים, המשפטיים וכיו"ב. נושא ההתחדשות העירונית הינו נושא מבורך, לפחות בעיני כותב שורות אלה, אולם יש לתת דגשים ומבט נכון לגבי כל בניין עם הנסיבות המיוחדות שלו באופן פרטני.

בברכה,

עו"ד גילי לוי
נתן, ראט, יפת ושות'
מנהל פורום תמ"א 38

תודה עו"ד לוי ‏(נציג הוועד)
09:06

תודה עו"ד לוי

הזכרת את נושא המיסוי. האם תוכל להרחיב עליו?
מיסוי בתמ"א ‏(עו"ד גילי לוי )
13:15

מיסוי בתמ"א

שלום שוב,

נושא המיסוי הינו נושא מורכב, אולם פחות רלוונטי לדיירים שכן בעסקת תמ"א 38 הדיירים אינם נושאים במס כלשהו בכל מקרה.
ככלל, עסקאות תמ"א 38 פטורות ממס כל עוד כלל התמורות שניתנו לדיירים הינן שירותי בנייה (ממ"ד, תוספת בנייה, מרפסות, חיזוק וכיו"ב), תמורה שניתנת שלא במסגרת הוראות התוכנית תהיה מחויבת במס.

בברכה,

עו"ד גילי לוי
נתן, ראט, יפת ושות'
מנהל פורום תמ"א 38

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין