פורום תיווך דירות

ג'יזל ,מנהל פורום תיווך דירות

מנהל הפורום 
ג'יזל

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
21:54
רק המתווך מדבר על מחיר הדירה??
נירשמתי לתיווך בבלעדיות חצי שנה,
המתווך מביא קונים ולא מאפשר לי לדבר איתם על המחיר??..האם זה תקין??
הוא גם אמר לי באחת הפעמים שהוא קובע את זמן הפינוי מהדירה???
יש לי הרגשה שמשהו לא תקין קורא אם המתווך הזה מה עליי לעשות במיקרה כזה??
שהמתווך משתלט לי על המכירה??
תודה , לילך.
18:29
מעורבות יתר של המתווך
המתווך מעוניין כמוך שהדירה תימכר במחיר הגבוה ביותר. המתווך לא הביא לך "קונים", בינתיים הם רק ביקרו בדירה. כאשר מישהו יהיה באמת מעוניין בדירה – המתווך ללא ספק יציג לך אותו ואז תוכלי לדבר אתו. ההחלטה הסופית שלך.

בשלב זה של הצגת הדירה למתעניינים, רצוי מאד שתתני עצמאות למתווך. את אולי מעורבת רגשית בדירה וזה לא תמיד תורם.

המתווך בדרך כלל מנוסה בהצגת דירות וכאשר מתעוררת בעיה או שאלה – הוא תמיד יכול לומר למתעניין שהוא ישאל את בעלת הדירה. את לא יכולה לספר סיפור כזה... ממך מצפים לתשובה החלטית ומידית וזה לא תמיד תורם למכירה.

מתווך לא יכול "להשתלט לך על המכירה". לכל היותר הוא יכול לשלוט בהצגת הדירה למתעניינים, כמו במקרה שבעל דירה כלל לא גר בדירה הנמכרת ולמתווך יש מפתחות – וזה אפילו רצוי.

בכל מקרה השליטה בידיך. את מכתיבה לו את מועד הפינוי הרצוי לך ואת המחיר המבוקש. את תמיד יכולה להשתמש במילה "לא".

במסגרת זו הוא צריך להביא לך הצעות. ייתכן שההצעות יהיו נמוכות מהרצוי לך ומועד הפינוי גם הוא לא אופטימלי – כך זה במקרים רבים. כאן מתחיל מו"מ עם הקונים הפוטנציאלים, רצוי באמצעות המתווך. למתווך קל יותר לפשר בין הצדדים.
כאשר תגיעו לתנאים שמקובלים עליך, מומלץ מאד שתיעזרי בשירותים של עורך דין מטעמך לליווי משפטי של העסקה. לא רצוי שתלכי לעורך דין אחד "משותף" לשני הצדדים.
לראש הפורום >
מידע על