פורום תיווך דירות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:45

מותר למתווך לייצג את עצמו?

אני מתווכת מתחילה ואולי בגלל זה לא כל כך בקיאה בנושא. כאשר הבן שלי יסיים בית ספר יסודי יהיה ברצוני לשנות אזור מגורים, בעבר, בתור אדם פרטי כאשר פניתי למודעה של תיווך היה עלי לחתום ולשלם דמי תיווך, אולם כיום אם אני פונה עבור לקוח שלי, אני מייצגת את הלקוח והוא אינו חותם מול המתווך. מה יקרה כאשר אחפש עבור עצמי בית? האם אוכל לפנות למודעות תיווך ולייצג את עצמי או שאהיה חייבת לחתום על הסכם דמי תיווך מול המתווך המייצג? מה נהוג? גם מתווכים הם אנשים שקונים בתים פה ושם, לא?
תיווך ממתווך ‏(ג'יזל )
16:13

תיווך ממתווך

הבעיה מתעוררת רק אם את מעוניינת לקנות לעצמך דירה שנמסרה לך על ידי לקוח כדי שתמצאי קונה לדירתו.

במקרה כזה, את מחויבת על פי חוק לגילוי נאות כי הדירה נרכשת עבורך או עבור קרוב משפחתך.

ייתכן מקרה שונה לגמרי בו את מעוניינת בדירה שהוצגה לך על ידי מתווך אחר. כאן אין סוגיה של "גילוי נאות". אני מניחה שתרצי "הנחה" על דמי התיווך, אבל זה כבר עניין למו"מ מסחרי ביניכם.
לראש הפורום >

מידע על תיווך