פורום תיווך דירות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:44

פרסום מטעה

האם מותר למתווך לשים פתקים בבתים פרטיים בהם כתוב : "משפחה מחפשת דירה" ואז כשמתקשרים אליו הוא בא לראות כאילו הוא מישהו פרטי ורק אחרי שהוא נכנס ורואה את הדירה ומדבר כמה משפטים הוא מספר שהוא מתווך והוא רוצה את הדירה לטיפולו... האם זה מותר?
17:45

מתווך שמתחזה לקונה?

שאלה מעניינת.

לעתים מגיע לקוח שמעוניין לקנות דירה אל מתווך, אבל למתווך אין דירה מתאימה במאגר שלו.

חלק ניכר מהמתווכים ממשיך לחפש דירה עבור אותו לקוח במאגרי המידע שעומדים לרשות מתווכים. במאגרים אלה מרוכזים פרסומים שהופיעו בלוחות ובאתרים שונים. גם המידע אודות הדירה שאת מוכרת הופיע שם.

ייתכן שהמתווך באמת ובתמים רצה לבקר בדירה כדי לבחון אם היא מתאימה לאחד מלקוחותיו. אני מניחה שכך זה ברוב המקרים.

מסתבר שבעלי דירות רבים לא יוזמים פניה למתווך, אלא מפרסמים דירה ומצפים שגם מתווכים יתקשרו.
לעתים יש מתווכים שזו דרכם לגייס דירות למאגר שלהם. מדובר בעיקר במתווכים חדשים שחשים חוסר ביטחון בהצגת עצמם מראש כמתווכים מחשש שיידחו.

יש בכך קורטוב של גילוי לא נאות אבל השאלה העיקרית היא איזה נזק נגרם למוכר? בעיקר בזבוז זמן אם הוא ממש לא מעוניין שמתווכים יעזרו באיתור קונה.
זה כמו בבדיחה היהודית הוותיקה: זה כשר וחוקי אבל מריח לא טוב...
18:07

מתווך מתחזה

קודם כל תודה על תשובתך המפורטת. רק רוצה להבהיר שהפתקים הללו נתלים על כל הדלתות בכל הבתים בשכונה כל חודשיים בממוצע (אותו מתווך). את צודקת שזה לא מזיק אבל זה בהחלט מוציא שם רע למתווכים. יש פה חוסר יושר וסוג של "תחמנות".
19:08

"שם רע למתווכים"

יש עיתונאי שמוציא שם רע לעיתונאים.
יש גננת שמוציאה שם רע לגננות.
יש רופא שמוציא שם רע לרופאים.

ואת בהחלט צודקת... גם המתווך ההוא.
לראש הפורום >

מידע על תיווך