פורום תיווך דירות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:59

תיווך עי שני מתווכים

פניתי למתווך לגבי דירה לשכירות, השכירות המבוקשת על ידו היא 5000 ש״ח. המתווך אף הראה לי את הדירה והחתים אותי על טופס ״הזמנת שירותי תיווך במקרקעין״ , בעיני הלא מקצועיות נראה שבלי בלעדיות.
מתווך אחר מפרסם את הדירה בפייסבוק במחיר נמןך יותר, האם יש באפשרותי לפנות אליו ולנסות לסגור דרכו את העסקה ?
17:25

לא לחתום לשני מתווכים על אותה דירה

ניצן,

אני מציעה שתצלמי את דף הפייסבוק עם המודעה של המתווך השני ותעבירי למתווך שלך. הוא כבר ידבר עם בעל הדירה על המחיר אם אכן המחיר נמוך יותר.

לפעמים מספר מתווכים משווקים דירות זהות. לפעמים מתווך מוריד מחיר על דעת עצמו כדי להציג "יתרון" על פני מתחריו. ייתכן גם שבעל הדירה החליט להוריד את המחיר ולא כל המתווכים מעודכנים.
לפעמים מתווך מוריד מחיר כי הוא "מעריך" שבעלי הדירה יתגמשו.

עניין המחיר יתבהר כאשר המתווך שלך יפנה בשמך אל הבעלים, אם את מעוניינת בדירה.

חתימה לשני מתווכים על אותו נכס עלולה לגרור תביעה לעמלת תיווך משניהם ואז בית משפט יצטרך להכריע מי היה "המתווך היעיל" בעסקה.

אפשר כמובן לפנות למתווך אחר אם זה שפנית אליו מתרשל, לא מציג לך את הדירה, או לא יוצר קשר עם הבעלים ומפגיש אתכם וכדומה. במקרה כזה רצוי לשמור ראיות שהוא אכן התרשל בעבודתו.
לראש הפורום >

מידע על תיווך