פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
שקד שלישי ‏(צביה)
18:49

שקד שלישי

לפני כמה שנים התגלה אצל הילדה שלי שקד שלישי ואחרי טיפול אנטיביוטי וביצוע צילומים, נאמר לי שהשקד נעלם. עם זאת, הנשימה של הילדה עדיין רועשת ואין שום שינוי.
האם יכולות להיות סיבות נוספות לכך?
נשימה רועשת ושקד שלישי ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
23:56

נשימה רועשת ושקד שלישי

שלום צביה. שקד שלישי הוא הגדלה של רקמה לימפטית הנימצאת בלוע האף -נזופארינקס. הגדלה של השקד השלישי גורמת להיצרות של מעבר האוויר בלוע האף , ולקשיי נשימה המתבטאים בנשימת פה, נחרות בשינה, שינה עם פה פלתוח, שינה לא רגועה היכולה להיתבטאת בהיסתובבויות מרובות במיטה בעת השיחנהף הפרעה לשנת חלום , בעקבות כך פגיעה בתפקוד הקוגניטיבי והפסיכומוטורי היכולים להתבטא בהפרעות קשב וריכוז. אבחנה של שקד שלישי מוגדל היא או על ידי צילום לוע האף או על ידי הכנסת אננדוסקופ גמיש לאף וסקירת לוןע האף. את מתארת טיפול אנטיביוטי להיעלמות שקד שלישי . במידה ושקד שלישי אינו " מודלק" אנטיביוטיקה אינה אמורה להעלים את הרקמה הלימפטית. ישנם מצבים שמלבד הגדלה של שקד שלישי יש גם בגדלה של השקדיים בלוע שגם הפ מפריעים למהלך תקין של שינה ועלולים לגרום לריור יתר לדוגמא. ממליץ לפנות לבירור אאג בשאלה ל הגדלת שקד שלישי / שקדיים , הבדיקה כאמור מבוצעת על ידי צילום פשוט של לוע האף המראה אם יש הגדלה של השקד השלישי . במידה וזה המצב, לעיתים מומלצת התערבות ניתוחית להסרת השקד השלישי על מנת לפתור את הבעייה.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון