פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
פוליפים בגיל שנה+4 ‏(רעות לוי)
18:51

פוליפים בגיל שנה+4

הילדה שלי בת שנה וארבעה חודשים סובלת מפוליפים, היא מנוזלת כרוני, נוחרת כמו זקן ומתעוררת כל שעה. הלכנו לפרופסור לאף , אוזן גרון והוא טוען שמתחת גיל שנתיים לא מנתחים כל עוד זה לא קריטי , ואם היא מצליחה למצוץ מוצץ סימן שאפשר עוד לחכות. מה דעתכם?
שקד שלישי ונחרות בשינה ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
14:34

שקד שלישי ונחרות בשינה

שלום רבקה. אובחן לילדתך שקד שלישי מוגדל על פי צילום? מה מצב השקדיים , האם גם הם גדולים? כאשר שוקלים לנתח ילד הסובל מתסמונת הניקראת בשם דום נשימה חסמתי בשינה והיא על רקע הגדלת רקמת השקדיים ו/או השקד השלישי , חייבים לקחת בחשבון את כל הפרמטרים הנ"ל. בד"כ מנתחים בין הגילים 18 חודשים לשש שנים והלאה. ילדים מתחת לגיל שנתיים , משתדלים לנתח פחות כיון שהסיכון הניתוחי במקרין אלו גדול יותר אך זה לאומר שאם צריך , לא מנתחים . לעיתים מנתחים ילדים בגילאים קטנים יותר במידה והסימפטומים שלהם ניכרים, מתקשים בנשימת אף ( ילדים נושמים דרך האף כיון שהגרון נימצא גובהה יותר בשתי חוליות מאשר אצל המבוגר ועל כן קל להם יותר לנשום דרך האף ) . אך כאמר כל זאת צריך לקחת בחשבון לאחר שבודקים את הילד ושומעים גם את הצד של ההורים. במידה ומגיעים להחלטה שיש צורך בניתוח, במקרים כאלו, מומלץ לנתח ילדים מתחת לגיל שנתיים בבי"ח ציבורי היכן שיש מחלקה לטיפול נימרץ לילדים. אין זה אומר שחלילה תקרה קטסטרופה, הניתוח הוא פשוט , נימשך זמן לא רב יחסית ורמת הסיכון בו נהיא פחותה ביותר, אך מומלץ to be safe לעשות זאת מתחת לגיל שנתיים בבי"ח ציבורי.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון