פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
תתרנות ‏(סיגל)
13:42

תתרנות

האם ניתן לרפא תתרנות?
טטרנות ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
20:38

טטרנות

שלום סיגל. שאלה של 4 מילים והתשובה שצריכה להיכתב ארוכה כמו :" מלחמה ושלום" של טולסטוי. בד"כ כשמדברים על טטרנות , מתכוונים גם לבעיות בחוש הטעם וחוש הריח גם יחד. קיימים סיבות רבות לטטרנות , השכיחות ביותר הן בעיות אף וסינוסים, כגון פוליפים בחללי האף, דלקת גתות הפנים , פתולוגיות שונות בחלל הפה והלוע, בעיות שינים תותבות , טראומות לגולגולת וללוע, מחלות גידוליות שונות , כימיקאלים שונים הכוללים גם עשן סיגריות אך לא רק, שימוש בתרופות שונות והרשימה ארוכה כאורך הגלות. חוש הריח תלוי בתקינותם של עצב מספר אחד הניקרא העצב האולפאקטורי ועצב מספר חמש הניקרא בשם העצב הטריגמינאלי.
על מנת לאבחן בעיות בחוש הריח יש לפנות בתחילה לרפואת אאג אך לעיתים במידה ויש קושי באיבחון במיסגרת אאג ההערכה עוברת לתחום הנוירולוגי. אז במשפט אחד , על מנת לרפא צריך קודם כל לאבחן את הבעייה , לגלות מה הסיבה לפגיעה בחוש הריח/ חוש הטעם ואז לשקול דרכי ריפוי.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון