פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
17:22

בעיות נשימה ואוזן סתומה

אני בת 21. כבר שנים רבות אני סובלת מגודש בצד שמאל ש של האף ונזלת כרונית. בעיה נוספת (מקבילה) היא אוזן ימין סתומה. מספר פעמים קיבלתי תכשירים כגון מוקוליט או המלצה לפימפום וכדומה. כל העצות האלו הועילו באופן מקומי ולזמן קצר בלבד.
האם ישנם פתרונות נוספים?
אוזן סתומה וגודש באף ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
20:44

אוזן סתומה וגודש באף

שלום הדס.
בעיות של גודש בריריות האף יכולות להשפיע על פתחי חצוצרות אאוסטאכיוס שהן המעברים בין חלל האוזן התיכונה ללוע האף. כאשר יש נזלת על רקע אלרגי/ויראלי /חיידקי, יש גודש של ריריות האף ולעיתים חסימה של פתחי החצוצרות. על מנת לטפל צריך קודם לאבחן כראוי את הבעייה. האיבחון כולל בדיקת רופא/ת אאג , אנדוסקופית של האף ולוע האף, לעיתים יש צורך בהפנייה לדימות כגול CT של גתות הפנים ( סינוסים) ף בדיקת שמיעה כולל תפקודי חצוצרות השמע- מכונה בשם טימפנומטריה ולאחר ההערכה ניתן לשקול דרכי טיפול. לעיתים במידה ויש בעיות בחצוצרות שלא ניתנות לפתרון תרופתי שוקלים להתיל צינוריות ( כפתורים) המחליפות את החצוצרות ועוזרות לאוורר את האוזניים אך כאמור רק לאחר איבחון שבוצע כראוי.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון