פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:48

בעיה באף לא פתורה

שלום רב,
מזה שלוש שנים אני סובלת מידי פעם מהתקפות חוזרות של עיטושים שמתחילים כעיטושים רגילים והופכים להיות כואבים ועמוקים יותר ויותר. עד שהם מחלישים את הגוף. זה מלווה בנזלת מימית. לאחר מכן יש לי חום במשך יום. פעם אחת זה התפתח לדלקת בדרכי הנשימה העליונות. ומהפעם האחרונה שזה קרה, האף שלי סתום (כבר שבוע). מלבד זאת הראש שלי נהיה כואב וגדוש. ולאחר מכן הנזלת הופכת להיות יותר סמיכה (ולא מימית).בנוסף, השקדים מנופחים וכואבים לאחר ההתקפה. הייתי אצל אלרגולוגים שטענו שזאת לא אלרגיה. ואצל רופאי אא"ג שלא עלו על הבעיה (וגם נתנו תרופות שונות שלא הצליחו לפתור את הבעיה). זה לא קורה כתלות בעונה מסוימת.
אני מחפשת פיתרון לבעיה מטרידה זאת.
בעייה לא פתורה באף ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
23:15

בעייה לא פתורה באף

שלום אפרת. נתחיל מזה שמבלי לבדוק אותך איני יכול לאבחן את בעיייתך. כללית , בהיסתמך על מה שאת מציינת בפנייתך, קרוב לודאי שאת מפתחת דלקת של דרכי הנשימה העליונות - ויראליץ המלווה בעיטושים ונזלת מיימית , בהמשך, מופיע עליית חום סיסטמית, גודש בריריות האף, כאיב ראש. יכול להיות שמדובר בדלקת של גתות הפנים - סינוסים שיש לאבחנה בעזרת צילום רנטגן ולטפל בהתאם. יכול היות שיש לך בעייה אננטומית באף היכולה להיתבטא בסטייה של מחיצת האף, גודש והגדלה של קונכות ( טורבינות ) האף היכולים לתרום לכך שבעת דלקת ( ויראלית / חיידקית) האף שלך ניסתם , נחסמים פתחי הניקוז של גתות הפנים וכך נוצרים הסימפטומים עליהם את מתלוננת. כאמור, מבלי לבדוק אותך לא ניתן לתת אבחנה . שורה תחתונה, כדאי לפנות לרפוא/ת אאג , להציג את הבעייה החוזרת על עצמה וכך גם לנסות לפתור אותה. רפואה שלמה.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון