פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:06

Post nasal dripping

רופא אף אוזן גרון אבחן אצלי את הצרה הנ"ל. זה אכן מעיק, בעיקר בעונות שיא הקיץ ושיא החורף , גורם לנזלת ולדלקות. האם יש טיפול של 'אחת ולתמיד' שנושא או שלנצח אהיה צמוד לתרסיס אף ?
הפרשה אחורית בלוע ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
18:26

הפרשה אחורית בלוע

שלום שי. אתה מתלונן על הפרת לוע אחורית. מידי יום מופרשים בגופינו כמויות משמעותיות של ליחה מבלוטות הנימצאות באף, בלוע, בדרכי הנשימה,ובמערכת העיכול העליונה. מטרת ההפרשה היא לתפוס ולעזור בהשמדת גורמים פתוגנים חיצוניים כגון חיידקים, וירוסים למיניהם, על מנת למנוע התפתחות של דלקות בגופינו. בד"כ איננו חשים בהפרשות הללו מכיוון שהן מתערבבות עם הרוק המופרש ונוזלים במורד גרונינו , וניבלעים בצורה מיתמשכת במהלך היממה. רק כאשר הגוף מייצר כמויות גדולות מהרגיל של ליחה או כאשר הליחה צמיגה יותר, אז ה מתחיל להפריע לנו. קיימים סיבות רבות ליצור יתר של ליחה אחורית - ה-post nasal drip. החל מהיצטננות, דרך מחלות ויראליות למיניהן של דרכי הנשימה, אלרגיות למיניהן,דלקות של גתות הפנים ( סינוסים) , גופים זרים באף - שכיח במיוחד אצל ילדים, תרופות שונות, עישון סיגריות , חשיפה לחומרים מסויימים בתעשייה- כימיים , בעיות אנטומיות באף כגון מחיצה עקומה המחלקת את האף לנחיר אחד צר והשני רחב יותר, יובש ניכר סביבתי, חילופי מזג אוויר ועוד גורמים נוספים.יש לציין ש-PND ( ראשי התיבות של POST NASAL DRIP) מהוות את הסיבה השכיחה ביותר לשיעול מיתמשך, כרוני. בנוסף גם הסיבה השכיחה לכאבי גרון .בנוסף, יכול לגרום גם לחסימת חצוצרות השמע, לאוזנים אטומות ודלקות אוזניים . הטיפול תלוי בגורמים ל-PND . במידה ומדובר בזיהומים חיידקיים , מטפלים באנטיביוטיקות. צריך לפנות לרפואת אאג מקצועית על מנת לאבחן את הבעייה ולנסות פתרונות רלוונטים כגון : הפסקת עישון, הרחקה מגורמים מגרים סביבתיים במידת האפשר, ניתוחי לישור המחיצה וכו'.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון