פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
כאבי גרון ‏(הילה)
14:25

כאבי גרון

אני סובלת כל הזמן מכאבי גרון וצינון חוזרים ונשנים. הדבר מתבטא במעין הרגשה של צריבה חזקה בגרון. האבחנה הקבועה של הרופא היא סטריפטוקוקוס וכל פעם אני מקבלת אנטיביוטיקה. האם יש משהו שאפשר לעשות?
שאלה ועצה ‏(דנה)
10:45

שאלה ועצה

גם אני ביליתי עם סטרפטוקוק כמה פעמים וקיבלתי אנטיביוטיקה, בגלל שאני רגישה לסטרפ' הרופא שולח אותי לעשות משטח גרון ואז מיד לפני התוצאה מבקש ממני להתחיל אנטיביוטיקה אבל לאחרונה המשטח יצא נקי ולכן הרופא אמר לי לעשות גם בדיקות אלרגיה כי יכול להיות שזה נובע מזה. בכל אופן, לאנטיביוטיקה יש גם השפעה שלילית, היא הורגת גם את החיידקים הטובים אז כדאי לך לקחת תוסף תזונה שיחזיר אותם במקביל לשמוש באנטי' (אני לוקחת את ההמולטי ביליון- דופילוס של סולגאר שהיא מתוגברת) ודבר שני, תמיד תמיד תבקשי מהרופא משטח גרון, כי יש כאלה שמאבחנים ע"ס מראה בלבד וחבל.
שאלה ועצה ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
21:42

שאלה ועצה

שלום דנה. לא הבנתי בדיוק מה השאלה?! הפרוטוקול עולמי כיום קובע שבמידה ויש חשד לדלקת לוע סטרפטוקוקאלית, לקחת מישטח לוע ולהתחיל טיפול אנטיביוטי עד לקבלת תוצאות המישטח על מנת לא לאבד זמן יקר של טיפול .מישטח לוע הוא תמיד חשוב ויש לבקש לבצעו בחשד לדלקת . אך מה קורה במידה והדבר נופל על יום שישי או ערב חג?
כאבי גרון ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
21:46

כאבי גרון

שלום הילה. יש תמיד נטייה לכנות כאבי לוע בתור כאבי גרון. אז בהנחה שאת מתכוונת ללוע, ראשית, רצוי לבקש מהרופא/ה שלך לבצע מישטח גרון ( בטעות זה ניקרא מישטח גרון אלא צריך להיות מכונה בשם מישטח לוע) . כאבי לוע יכוליפ למשל להיות קשורים ברפלוקס - כלאמר בעליית חומצות מהקיבה הגורמול לגרוי בלוע. את מדברת על תריבה וזו בהחלט יכולה להיות הסיבה.אז כדאי לפנות לרופא המשפחה או אאג ולהתחיל בירור אם לא מדובר ברפלוקס חומצות מהקיבה. מישטחלוע ולעיתים בדיקת דם לנוגדנים המכונה בשם אנטי סטרפטוליזין או -Anti Streptolysin o יכולה לתת כיוון. בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון