פורום מחלות אף וסינוסים - נזלת וקשיי נשימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:52

נזלת בזמן אכילה?

שלום,
בזמן שאני אוכלת אני סובלת מנזלת נוזלית, למרות שבמהלך היום אני לא מצוננת. אני ממש חייבת לנגב את האף מדי כמה שניות. מה אפשר לעשות?
נזלת בזמן אכילה ‏(ד"ר אמנון שמושקוביץ )
23:31

נזלת בזמן אכילה

שלום שלומית.
נזלת יכולה להופיע כתגובה לגרויים שונים. אם כתוצאה מחשיפה לקור, אלרגיה,בכי,אוכל חריף.במצבים כאלו הנזלת מכונה נזלת ואזומוטורית.והכוונה לנזלת לסרוגין המגיבה לגרויים שונים כגון אוויר יבש, אלרגנים שונים הנמצאים באוויר, אוכל חריף,משקאות אלכוהוליים ,תרופות ואפילו מצבי רוח שונים..מזון יכול לגרום לנזלת אפילו אם מריחים אותו.הסיבה היא שכלי הדם באף נעשים גדושים ובצקתיים, וכתוצאה מכך נוזלים שונים יוצאים מבעד לדפנות כלי הדם לרקמות הביניים ולאף. מזון יכול לגרום לתגובה אלרגית באף וכתוצאה מכך להפרשת נזלת בכמויות ניכבדות .גם מזון קר יכול לגרום לתגובות מסוג זה . לא תמיד אנחנו יכולים לדעת מה במזון גורם להיווצרות הנזלת ולעיתים בלתי אפשרי להימנע מכך.הייתי מייעץ לך לשים לב מתי ובאילו תנאים ואיזה אוכל גורם לך לנזלת ומכך להסיק את המסקנות ולהימנע מאותו מזון . לעיתים יש צורך ליטול תרופות אנטיאלרגיות אך לצורך כך כדאי לפנות לבדיקת מומחה לצחלות אלרגיות על מנת להיתייעץ ואולי לבצע בדיקות אלרגיה. רפואה שלמה .
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון