פורום טיפולי פוריות ברפואה משלימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
דיקור סיני ‏(אורית)
14:08

דיקור סיני

שמעתי על נפלאות הדיקור הסיני כתורם מאוד משמעותי להצלחת טיפולי פריון. לעומת זאת, חברה שהיתה בטיפולים סיפרה לי שהיא עברה הפריה ואחר כך עשתה דיקור לחיזוק ההיריון, כביכול, ויום אחרי הדיקור היה לה דימום שבישר את חוסר ההצלחה. האם יכול להיות שהדיקור הוא זה שהביא להפלה ושממש לא כדאי לעשות אותו? אני פשוט חושבת שיותר מדיי מהללים אותו בלי שבודקים את התוצאות בשטח...
יעילות הדיקור ‏(נועה קרן)
10:17

יעילות הדיקור

שלום אורית,
יעילות הדיקור הוכחה היום במחקרים ועבודות שמפורסמות בכתבי-העת המובילים בתחום הפוריות.
מוזמנת לקרוא את תשובתי מתאריך 08.08.13 "הסיכוי להרות באמצעות דיקור במהלך IVF " ולראות את ההפנייה לאחת מעבודות המחקר. (במידה ומעוניינת בנוספות שיליחי לי מייל ואוסיף).
לדעתי אין קשר בין הדיקור שחברתך עברה לחוסר ההצלחה של הטיפול. הדיקור מעודד את הגוף לפעול כראוי. הוא לא מסוגל "לקלקל" ולפגוע בקלות בתהליך (אחרת היינו שמחים לחסוך מנשים שעליהן לסיים את ההריון, לעבור הפלות כירורגיות ופולשניות). אני מכירה הריונות תקינים שניסו מסיבות שונות לסיים בדיקור אינטנסיבי, ללא הצלחה.
חשוב להבין כי הטיפול ברפואה משלימה אמור להיעשות לאורך תקופה מסוימת על-מנת לעודד את הפיריון ולא כטיפול חד-פעמי לאחר הפריה. מקווה שכך היא נוהגת.
בברכה,
נועה
לראש הפורום >

מידע על טיפולי פוריות