פורום טיפולי פוריות ברפואה משלימה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:06

טיפולי פוריות

האם אכילה ושתיה של מוצרי סויה מותר לאכול ולשתות בזמן טיפולי פוריות? היית ממליצה?
00:51

תזונה במהלך טיפולים

שלום דפנה,
שמחה שאת מתעניינת. תזונה נכונה חשובה במהלך טיפולי פוריות ויכולה להועיל.
כל המלצה דורשת אבחון אינדבידואלי. יש כאלה שהסויה מתאימה להם ואחרים שלא. תלוי אם הגוף שלך והרחם סובלים מ"חום"/"קור"/"לחות" וזאת צריך לאבחן במפגש עימך.
הסויה נחשבת למזינה מאוד ומהווה מקור מועדף לחלבון מן הצומח. בשנים אחרונות נאמר שאין חשש לצריכתה בנטילה של הורמונים (עדיין רצוי להימנע אם יש היסטוריה רפואית של סרטן על רקע הורמונלי, אישי או במשפחה).

מן הראוי לזכור כי הסויה מהווה רכיב מזון מרכזי בתפריטן של מדינות המזרח אלפי שנים ואין שם כול בעיות הורמונליות או התפתחות מואצת. מחקרים על אוכלוסיות אלו לא הראו כל הבדל בין אוכלוסיה הצורכת סויה לאוכלוסיה שאינה צורכת סויה בהקשר לגובה, משקל, התבגרות, ילודה או תפקוד בלוטת התריס.

לסויה צורות עיבוד שונות: המיסו - שופע בויטמינים מינרלים וסידן נחשב למחמם ועדיף באופן כללי על
הטופו שהוא מעובד יותר ונחשב למזון בעל אנרגיה מקררת. (בהריון מומלץ לשמור על אנרגיה חמימה ונעימה בגוף).
לאור ריבוי מוצרי הסויה כדאי תמיד לבחור באפשרות הבריאה יותר והיא הסויה הפחות מעובדת, ששומרת על כל הערכים התזונתיים שלה (פולי אדממה, פולי סויה יבשים, חלב סויה, טופו וטמפה).
והכלל הכי חשוב הוא: כל דבר במידה. ניתן לצרוך 3 מנות סויה בשבוע.

טיפ קטן לסיום: ניתן להכין טחינה עם ממרח מיסו. מערבבים כוס של טחינה גולמית עם 2 כפות מיסו
מיץ מלימון אחד וחצי כוס מים או בהתאם לצורך. (רצוי מיסו של חברת MUSO שהמיסו שלה אינו מפוסטר ומבטיח הימצאות החיידקים הידידותיים).
בתאבון ובהצלחה
:)
נועה
לראש הפורום >

מידע על טיפולי פוריות