פורום עבירות אלימות במשפחה וייצוג נאשמים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
זקוקה לעזרה ‏(יסמין )
17:31

זקוקה לעזרה

שלום אני נשואה שנה ו-4 חודשים ואני נמצאת בהיריון בחודש חמישי.
לפני חודשיים בעלי פוטר מהעבודה ומאז הוא ממרר לי את החיים. הוא כל הזמן עצבני כשהוא ממש מתעצבן הוא זורק דברים באוויר כמו צלחות ואפילו כסא. אני מפחדת מאוד. אני עובדת בחצי משרה בחנות בגדים. אני לא יודעת מה לעשות בגלל שהדירה שבה אנחנו גרים רשומה על שמו ואם אני אחליט לעזוב אני אשאר עם תינוק ובלי מקום לגור.
מה יש באפשרותי לעשות במצבי?
בעל ממורמר- תשובה ‏(עו"ד יאיר מושיוב)
18:14

בעל ממורמר- תשובה

שלום לך,
עניינך בעייתי אך שכיח ונפוץ. נשים שסובלות ומרגישות מאויימות או מודאגות סבורות שתלונה במשטרה תפתור את הכל, ו"רק" תעמיד אותו במקום. תתלונני, הוא ייעצר, יורחק, יפתח לו תיק במשטרה, יכביד על כולם, התהליך יעורר מרמור רב עוד יותר, ואם חלילה הוא יורשע בסופו של הליך, הזוגיות שלכם תיפגע והתינוק הטרי יגדל בבית עם הורים אויבים.
יחד עם זאת, גם להמשיך ולסבול ולדאוג לא נשמע הגיוני או מתקבל על הדעת.
לכן אמליץ לך לתפוס את בעלך ברגע של נחת, לספר לו על בעיותייך, תחושותייך ופחדייך, ולשים דגש רציני על היותך בחודש חמישי, וששניכם צפויים לתינוק בקרוב מאוד. תסבירי לו כמה רצוי ועדיף לכולם, ובעיקר לתינוק, שהבית יתפקד ושלא תהיה מתיחות בבית.
יחד עם זאת, במידה והמצב כבר בלתי נסבל, שוחחת איתו והוא לא מקשיב, קחי בחשבון שהרחקה ממך תעזור למצבך הנוכחי, אך אין לדעת כמה ישפיע הדבר על עתידם כזוג, ועל מצבך האישי כאם חד הורית.

עו"ד פלילי- יאיר מושיוב
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי