פורום ליווי שוטף לתאגידים ועסקים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:43

יציאה משותפות

שלום רב!
שמי חגית ולפני כחודש מצאתי שותף שאיתו אקנה עסק , בית קפה. בית הקפה שקנינו היה מקום סגור כחצי שנה , לא פעיל והצטרך שיפוצים. כל אחד מאיתנו השקיע 25,000ש"ח מהון עצמי. הקנייה עלתה לנו 50 אלף ש"ח. במשך חודש שלם השותף שלי ואני עבדנו במקום כדי להכשירו לבית קפה ראוי. במשך שעות מידי יום. קרה דבר עוד בטרם פתחנו לקהל הרחב את המקום והדברים "התפוצצו" בין השותף לביני (לשמחתי זה קרה בהתחלה של השותפות). אוסיף ואומר כי הוצאנו חשבוניות מס, התחברות ליועץ מס והכל לפי החוקים המקובלים. עד כה שילמנו עבור הקנייה 40 אלף ש"ח ונותרו עוד 10 אלפים ש"ח. קיבלנו מהמוכר קבלה על 40 אלף ובהמשך אישור ממע"מ על החזר בסביבות 6000 ש"ח.
החלטנו כי אחד מאיתנו צריך לצאת מהשותפות . השותף שלי לא היה מוכן בשום אופן לצאת אז אני החלטתי לצאת וביקשתי עבור היציאה שלה 35000 ש"ח מפני ש-25000 ש"ח השקעתי מהון עצמי ועוד עשרת אלפים שח עבור עבודה שלי במקום ובהכנתו.
החתמתי אותו על הסכום שהיה בהסכמת שנינו והוא התחייב לשלם עד תאריך 1.4.13 את מלוא הסכום. היום ה-2.4.13 הוא הפקיד 29050 ש"ח בלבד. צילצלתי לשאול על היתרה והוא אמר לי שלא יתן לי את מלוא הסכום אלא רק כנגד חשבונית מס כדי לקבל זיכוי במע"מ. אמרתי לו כי איני עוסק מורשה ואיני עצמאית יותר . הוא טען שהוא מכר לי את השותפות שלדעתי זה לא נכון (אם כבר הוא קנה ממני את השותפות- מה שגם לא נראה לי). כי השקעתי את כספי האישי. השותף אמר שלפי החוק אני חייבת לתת לו קבלה .
האם יש לי עילה לתביעה מהסיבות הבאות : 1. לא שילם במועד את ולא את מלוא הסכום.
2. במעמד חתימת היציאה שלי מהשותפות והסכום המקובל על שנינו לא צויין כולל מעמ, כלומר יש להניח שצריך להוסיף על הסכום מעמ, אם כבר אז כבר.
3. האם אני יכולה להוציא צו שלא מאשר לו לפתוח עד תום התשלום?
4. הוא כתב לי כי הוא מוכן לשלם עד 32 ללא קבלה. איני מוכנה לקבל זאת אני רוצה את הסכום שקבענו.
הוא הפר פה את הדברים שהסכים עליהם.
מה עלי לעשות?
פירוק שותפות ‏(עו"ד טל מייק)
11:49

פירוק שותפות

חגית שלום וברכה,
עיינתי בשאלותייך המפורטות ותשובתי הראשונית היא שעל פניו יש לך זכויות עפ"י חוק אותן ניתן לממש בערכאות, לשם תשובה מפורטת וסופית בעניין דרך הפעולה במקרה דנן, עלייך להגיע להתייעצות ולהביא את כל המסמכים הרלוונטיים שברשותך.
אשמח לעמוד לרשותך בעניין זה ואת בהחלט מוזמנת ליצור קשר ב-0524-416-416 לשם קביעת פגישת ייעוץ.
בהצלחה,
עו"ד מייק
לראש הפורום >

מידע על עו"ד משפט מסחרי