פורום מהירות מופרזת

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
נהג שיכור ‏(אגם)
11:11

נהג שיכור

שלום. יצאנו ממועדון ורכב משטרה עצר אותנו לבדיקה. חבר שלי התבקש לעשות את בדיקת הינשוף והשוטר טען שהוא שיכור. אני יודעת שהוא לא היה שיכור כי הוא שתה רק חצי בקבוק בירה וגם זה היה שעתיים לפני שיצאנו. נראה לנו שהשוטר האשים אותו סתם כדי שיהיה לו עם מה לבוא לאחראים עליו. מה אנחנו יכולים לעשות? איך אפשר להוכיח שחבר שלי לא היה שיכור?
17:40

כתב אישום לא מוצדק, נהיגה בשכרות

אגם שלום,
ראשית, קביעתך כי 'את יודעת....' שהוא לא היה שיכור אינה מבוססת מדעית.
ההתרשמות שלך ממצבו של אחר ואף ממצבך שלך עצמך אינה מעידה על המצב האמיתי.
את יכולה להרגיש צלולה לחלוטין, בעוד מכשיר בדיקה אנליטי מדעי ימצא שמצבך הפיזיולוגי עונה להגדרת החוק הקובעת מיהו שיכור.
החוק אינו מכיר ב'הרגשה' אלא בבדיקה מדעית.
השוטר מסתך על תוצאות בדיקת מכשיר הינשוף, וכן הוא חייב לצרף את אותן תוצאות לתיק. מכאן שהוא לא יכול 'להמציא' שהחבר שלך החה שיכור ועליו לספק ראיות לכך.
אכן, במקרים רבים אני מגלה בתיקי שכרות ראיות לכך שהבדיקה או השימוש במכשיר לא נעשו כראוי, ולפיכך יתכן שהנהג לא היה שיכור כפי שמצביעות תוצאות הבדיקה כאמור.
ניהול נכון ומקצועי של ההליך עשוי לצמצם את הנזק העונשי במידה ניכרת, עד כדי זיכוי מוחלט, במקרה שניתן לחשוף כשלים מהותיים בתיק.
כמובן שלצורך הוכחת חפותו של החבר, יש לנהל את התיק באופן מקצועי.
את מוזמנת לפנות אלי ואכוון אותך ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפניכם.
בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני תעבורה