פורום קנסות תעבורה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:15

לא משתכר בקלות - קיבלתי דו"ח

אני קיבלתי דו"ח בגין נהיגה בשכרות. שתיתי באותו יום די הרבה, אבל הנהיגה שלי היתה בסדר. שוטר עצר אותי רק כי היתה לי מנורה שריפה בצד הימיני האחורי. כשדיברתי איתו הוא החליט לבצע בדיקת שכרות, כי הוא הריח אלכוהול בנשימה שלי. האם אני יכול לערער על הדו"ח הזה?
נהיגה בשכרות ‏(עו"ד דודי דויטש )
16:06

נהיגה בשכרות

עופר שלום,
ראשית, הרי שהשוטר עצר אותך כדין בגין עבירת תעבורה (נורה לא תקינה).
בדיקת נשיפה (מכשיר ינשוף) אינה מחייבת כל חשד, והנך מחוייב להבדק על פי דרישת שוטר.
מרגע שנמצאה בדמך רמת אלכוהול העולה על המותר בחוק (290 מ"ג), הרי שאתה בבחינת נוהג בשכרות.
אין כל משמעות לאופי הנהיגה שלך, ואפילו אם היא היתה 'בסדר', כדבריך. השאלה היחידה לעניין הגשת כתב אישום באשמת נהיגה בשכרות היא - האם בדם שלך נמצאה כמות אלכוהול העולה על המותר. כן או לא.
מהסיבות שמנית לא עולה כל עילה לביטול הדוח.
מנגד, עו"ד תעבורה מנוסה עשוי לאתר בתיק כשלים רבים העשויים לפעול לטובתך, וכך יקטן גם העונש.
עונש המינימום בחוק עומד על שנתיים פסילת רשיון (לצד רכיבי ענישה נוספים, ובהם פסילה מותנית וקנס כספי).
ניהול נכון של התיק עשוי להפחית מהעונש באופן משמעותי, ובמקרים מסויימים עד כדי זיכוי.
אתה מוזמן לפנות אלי טלפונית ואנסה לסייע לך.
בהצלחה.
עורך דין תעבורה דודי דויטש
www.traf.co.il
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני תעבורה