פורום קנסות תעבורה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
קנס לא שלי ‏(כרמית)
20:56

קנס לא שלי

שלום, הגיע אליי הביתה קנס בגין מסיעה מופרזת. הקנס אינו שלי, ולו בגלל שלא הייתי באזור שבו התרחשה העבירה. עם זאת, הדו"ח מופיע על הרכב שלי. מה אני עושה עם זה?
16:13

דו"ח שגוי - ביטול או הסבה ע"ש נהג אחר

כרמית,
באפשרותך לפנות למרכז פניות נהגים ארצי (מפנ"א) בבקשה לקבל את תמונות המצלמה, ויתכן שתגלי כי הרכב אכן אינו שלך וכי יתכן וחלה טעות בהקלדת מספר הרכב או כל טעות אחרת.
במקרה זה, פני אליהם שוב ופרטי את מהות הטעות.
אם הרכב אכן שלך, הרי שהאחריות לעבירה מוטל עלייך בהיותך הבעלים הרשום של הרכב, אלא אם תוכלי להצביע על נהג אחר שהשתמש ברכבך בעת ביצוע העבירה לכאורה.
הגם שבאופן נדיר, היו מקרים מעולם של כפילות מספרי רישוי, ולכן, יתכן שגם אם מספר הרישוי אכן שלך, הרכב שביצע את העבירה אינו שלך.
אם יתברר שאכן מדובר ברכב שלך, אולם שלא את נהגת, עליך לפנות למפנ"א בבקשה להסבת הדו"ח ע"ש הנהג שביצע את העבירה.
לבקשה עלייך לצרף תצהיר חתום בפני עורך דין מטעם הנהג, בו הוא מודה שהרכב היה ברשותו בעת העבירה לכאורה, ע"פ כתב האישום, וכי הוא מבקש להסב את הדוח על שמו.
לאחר הפניה כאמור ישלח אליו דוח חדש, על שמו, הדוח על שמך יבוטל, ואת יוצאת מהתמונה.
שימי לב כי עלייך לפנות כמתואר בתוך 30 יום מיום קבלת הדוח.
בהצלחה.
עורך דין תעבורה דודי דויטש
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני תעבורה