פורום קנסות תעבורה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:09

דוח לא ברור

שלום. קיבלתי מעיריית ראשון לציון קנס על עבירת חניה שבכלל לא זכור לי שביצעתי, בתוספת ריבית פיגורים על כך שכביכול לא שילמתי את הדוח בזמן. אני בדרך כלל זוכר כשמצמידים לי קנס לשמשה, וממש לא זוכר שהייתי בכלל במקום שמצוין בדוח, ובטוח שלא קיבלתי כל קנס בדואר עם הסכום המקורי. מה אני יכול לעשות בעניין?
התיישנות דו"ח ‏(עו"ד דודי דויטש )
15:49

התיישנות דו"ח

ניר שלום,
אם כל הפרטים בדוח נכונים, הרי שסביר שמדובר ברכב שלך, ושהדוח המקורי כנראה התעופף לו מהרכב.
פנה למח' החניה בעיריה ובקש לקבל אישור שהדוח המקורי אכן נשלח במועדו לכתובת הנכונה.
אם אכן נשלח, הרי שתיאלץ ללם את הקנס בתוספת הריבית.
אם לא נשלח, הרי שתוכל לדרוש לשלם את הקנס המקורי, וכן לבדוק, האם לא חלה התישנות לאור הזמן שחלף. אם אכן חלפה שנה בין מועד ביצוע העבירה לבין מועד המשלוח הראשון, הרי שתוכל לדרוש את ביטול הדו"ח לאור התישנות העבירה. בנוסף, אם חלפו 3 שנים ממועד התשלום האחרון (בו קיבלת 'כפל קנס') ועד שנשלחה אליך הודעה בעניין, הרי שחלה התיישנות לעניין העונש.
בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני תעבורה