פורום עיזבונות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
למי לפנות? ‏(אורן)
12:45

למי לפנות?

שלום. אבי נפטר והשאיר אחריו הרבה מאוד רכוש שנמצא היום אצל קרובים רחוקים בחו"ל. בצוואה שמצאנו כתוב במפורש שחלק מהעיזבון הזה צריך להגיע אלינו, אולם ה"קרובים" טוענים שזו צוואה ישנה ושבידיהם יש צוואה חדשה שלפיה הכול צריך להישאר אצלם. הם לא מעוניינים להציג בפנינו את המסמך ואנחנו מרגישים חסרי אונים - בעיקר בגלל המרחק. מה עלינו לעשות?
שתי צוואות ‏(עו"ד עמרם נהרי)
14:13

שתי צוואות

על פי החוק מי שמחזיק צוואה ונודע לו שהמצווה מת הוא חייב בתוך 30 יום למסור את הצוואה לרשם לענייני ירושה. אחרת זו עבירה שעונשה מאסר. אם אתם מחזיקים בידכם צוואה מקורית ומישהו טוען סתמית שיש לו צוואה אולם הוא לא מראה לכם אותה ולא מסר אותה לרשם לענייני ירושה, אתם יכולים להגיש את הצוואה שלכם לקיום בפני הרשם לענייני ירושה. בבקשה יש סעיף שאומר שלמיטב ידיעתכם לא קיימת צוואה אחרת חדשה. יש לזכור כי העובדה שאדם טוען שיש לו צוואה אך לא מוכיח זאת מראה לכאורה שאין לו באמת צוואה וטענתו היא לא מהימנה. דבר הבקשה שלכם יפורסם בעיתונות. ואז בידי אותו אדם תהיה הברירה או לשתוק ובכך לסייע לכם בקיום הצוואה שבידכם ולמעשה לומר שאין לו ממש צוואה והכל טענות בעלמא, או שהוא ימהר ויגיש את הצוואה שבידיו לרשם לענייני ירושה ויצטרך להגיש התנגדות לצוואה שבידכם. רצוי לפנות ישירות ובכתב לאדם שטוען שבידיו צוואה ולדרוש שיפעל לפי החוק. שתיקתו תאפשר לכם לפעול כאמור לעיל ותמנע חיובכם בהוצאות.

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה