פורום עיזבונות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
אין צוואה ‏(נעמה )
15:16
אין צוואה
אחי גר בחו"ל רוב חייו מאז שהתחתן. בארץ אני נשארתי לבד וסעדתי את הורינו לבד ללא עזרה ממנו. נשארתי לגור בדירה של ההורים. ההורים שלי לא השאירו צוואה ואחי דורש את החלק שלו מהדירה. אנחנו לא מסכימים בינינו על סכום הכסף שהוא רוצה לקבל (לדעתי לא מגיע לו מה שהוא דורש) והוא הודיע לי שהוא יוציא צו ירושה. רציתי לשאול מה זה אומר מבחינתי וכיצד זה עלול לפגוע בי אם בכלל? האם אני צריכה להזדרז ולהוציא צו ירושה לפניו? כמו שאמרתי אני עדיין גרה בבית של ההורים שלי מה יקרה לדירה? האם יש לו אפשרות להוציא אותי מהבית שלי?
זכויות דייר בבית המוריש ‏(עו"ד עמרם נהרי)
14:56
זכויות דייר בבית המוריש
שלום נעמה. בגלל חופשה השתהיתי במתן תשובה. על פי החוק, באין צוואה אחיך יורש מחצית מהעיזבון. לך יש אפשרות להתגורר בדירה למשך מספר חודשים, אולם גם תקופה זו תגיע לסופה ואחיך יהא זכאי לקבל מחצית משווי הדירה או לדרוש מכירתה כפנויה. אם היו לך הוצאות וזמן טיפול בגין סיעוד של ההורים לאורך השנים תוכלי לתבוע פיצוי כספי בגין ההוצאות ובגין הזמן שהשקעת בהורים וחסכת להם שירותי פיליפינית. יש לקבל ייעוץ פרטני בסוגיה זו על ידי עו"ד.

מידע על