פורום מס ערך מוסף

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
עיסוק נוסף לעוסק מורשה ‏(העוסק הנוסף)
11:47

עיסוק נוסף לעוסק מורשה

שלום רב,
אני עוסק מורשה בתחום הפקות דפוס.
אני מעוניין לקבל עבודות בתחומים אחרים: מתן שיעורים פרטיים, מכירות מוצרים, שונים וכו'.
מבחינת ניהול ספרים יש לי תוכנה נוחה שאני יכול לנהל בה הנה"ח נפרדת לכל עיסוק, להדפיס חשבוניות נפרדות לכל עסק, פעם בחודשיים לשלם מע"מ משוקלל ופעם בשנה לעשות מאזן משוקלל.
שתי שאלות בבקשה:
1. האם אני חייב לדווח למשרדי מע"מ על פתיחת כל עיסוק נוסף או להסתפק בתשלום אמיתי משוקלל של המע"מ ומיסים אחרים?
2. אשתי עוסקת פטורה בתחום עבודות היד. כשהיא מגיעה אחת להרבה שנים לתקרת הפטור לפני סוף השנה, אני מעוניין לקחת להנה"ח של עסק שלי את המכירות האחרונות שלה באותה השנה ולשלם עליהם מע"מ כדי שהיא תוכל להמשיך להיות פטורה בשנה שלאחר מכן. האם זה יהיה מקובל על הרשויות או שיכריחו אותנו לאחד את העסק?
תודה,
העוסק הנוסף
דיווח על עסקאות ‏(רו"ח עו"ד פנינה זיידנברג)
14:08

דיווח על עסקאות

אם אתה יכול להפריד בין העסקאות והתשומות של כל עיסוק, אתה יכול לדווח במאוחד תחת מספר עוסק אחד.

אינך יכול לדווח תחת שימך עסקאות של אישתך. מעבר לכך, מה עם מס הכנסה?

פנינה זיידנברג, עו"ד רו"ח
מבקש לחדד משהו ‏(העוסק הנוסף)
18:45

מבקש לחדד משהו

תודה רבה על תשובתך.
מבקש לחדד משהו:
1. אני מבין אם כך שאם אכן מתמלא התנאי של הפרדת התשומות והעיסקאות של כל עיסוק ומתבצע דיווח אמת במאוחד, אינני מחויב על פי חוק לגשת למשרדי מע"מ ולרשום עצם קיומו של העיסוק האחר הנוסף שלי
2.אני עוזר לאישתי פיזית וצמוד בעבודות היד ובמכירות ומעוניין לקחת לעסק שלי חלק קטן בסוף השנה מהמכירות שאני מבצע בפועל. כמובן כל ההכנסות נרשמות ומדווחות למס הכנסה או אצלי או אצלה .
האם זה מותר?
תודה מראש
לייחס הכנסות האישה ‏(רו"ח עו"ד פנינה זיידנברג)
15:57

לייחס הכנסות האישה

לא ניתן לייחס לך את הכנסות האישה

לייעוץ נרחב יותר, לא באתר זה

פנינה זיידנברג, עו"ד
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני מיסים