פורום ציוד חקירות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:12

התקנת מצלמות נסתרות במעגל סגור

אנחנו 2 אחים שמעסיקים אח סיעודי בבית של אבינו הקשיש. לאור כל הסיפורים והתמונות הקשות על התעללות בקשישים אנחנו חוששים מאוד ורוצים להתקין מצלמות בבית שבו נוכל גם לצפות בשידור חי וגם לצפות בצילומים שכבר שודרו. אנחנו מתלבטים אם להגיד למטפל שאנחנו מתקינים מצלמות נסתרות או לא (כדי שייזהר ויפחד). רציתי לשאול איפה הכי מומלץ להתקין את המצלמות, המטרה היא שיהיה בכל חדר מצלמה אחת לפחות.
בנוסף, האם שנינו נוכל להסתכל באותם השעות ובאותם הזמנים במה נעשה בבית מבתים שונים (הוא בבית שלו ואני בבית שלי)?
09:44

התקנת מצלמות נסתרות במעגל סגור

שלום ענת!
אני תמיד חסיד של התקנה גלויה מכיוון "שצריך לאכול את הענבים ולא צריך להרוג את השומר" איזה ערך מוסף יצא לך אם יכו את אביך? הרי הענישה בלאו הכי לא משתווה לנזק שנגרם. בכל מקרה גם אם החלטת להתקין מצלמות נסתרות אני מציע להתייעץ עם עו"ד בטרם מעשה מכמה סיבות.
נכון שההתקנה נעשית כדי לתפוס עוולה שנגרמת ותהה זו הגנה טובה בפני החוק אך יש כאן את נושא צינעת הפרט. אל תשכחי שאותו אח סיעודי חי בבית , הולך חופשי עם חולצה או בלי , מדבר עם הטלפון שלו עם הקרובים לו ואין לנו זכות לפגוע בצינעת הפרט. זה שמראים בטלוויזיה צילומים זו ראיה טובה להרשעה אך אין היא מוציאה את המצלם נקי , אם ידקדקו איתו הוא עבר עבירה.לגבי השאלה האם ניתן לראות במקביל בכמה מקומות התשובה היא כן.תוכלי לראות את לשון החוק אצלי באתר.
יורם קטן
לראש הפורום >

מידע על ציוד חקירות