פורום עצים - כריתה וגיזום

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
פיקוס ‏(ליאור)
00:20

פיקוס

יש לי בחצר עץ פיקוס ענק בן 80 ולאחרונה החלו אנפות לקונן. השכנים מתלוננים בפני ובעיריה על הריח וכו'. השכנים רוצים שאכרות העץ. מה עושים?
עץ מוגן ‏(מאיר דרור )
09:14

עץ מוגן

שלום ליאור,
לצערי לא כתבת איזה סוג פיקוס יש לך אך אני מניח עפ"י הגיל (80) שזהו עץ מוגן.
לפיקוס מגרעות רבות - יש לו שורשים חזקים המגיעים לאורך רב ולעיתים חודרים לצנרות ביוב, מפרותיו ניזונים עטלפים אשר מלכלכים קירות של בתים, אצלך מקננות ענפות.
השכנים אולי מתלוננים בפני העירייה אך גם ידיה כבולות אחרת היית מקבל מכתב מהפיקוח לכרות את העץ.
בכל מקרה, ורק בכדי למנוע סכסוכי שכנים, אתה יכול להגיש בקשה לכריתת עץ.
את טופס הבקשה ניתן להוריד מאתרנו או מאתר קק"ל, מלא אותו לפי ההנחיות והגש אותו למשרדי גנים ונוף בעירייה אשר ישלחו נציג מטעמם לבחון את נושא הכריתה.
אחרי שיאשרו או לא יאשרו הם יחתמו על כך במסמך ששלחת להם ואותו תשלח לקק"ל שגם הם ישלחו נציג מטעמם לבחון את הנושא.
אני מניח שהשכנים ירגעו כשישמעו שהעץ מוגן ולא מאושר לכריתה.
שני דברים לסיום:
1. כל נושא אישור הכריתה מבוצע בניירת ובפקסים והוא הרבה פחוד "מפחיד" ממה שהוא נשמע.
2. עצים מוגנים מקבלים לעיתים אישורי כריתה אך גם אם לא, ניתן לבצע בהם סניטציה ולגזום עד גובה מסויים.
נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.
מאיר דרור
אופק גיזום עצים
לראש הפורום >

מידע על גיזום וכריתת עצים