פורום רשלנות רפואית

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:31

טיפול פסיכולוגי לקוי

שלום
בתי בת 26 התחילה טיפול פסיכולוגי לפני 4 חודשים. מאז שהיא התחילה את הטיפול מצבה הנפשי מדרדר. היא מדוכאת יותר, היא נהייתה יותר סגורה ולא מספרת לנו מה מפריע לה, היא מתעצבנת עליי ועל בעלי מכל דבר וצועקת עלינו. לפני שהתחילה את הטיפול היא הייתה בעלת ביטחון עצמי נמוך ולא התחברה בקלות עם אנשים בגילה אבל שירתה בצבא וסיימה תואר ראשון ולא הייתה עצבנית כמו עכשיו והיא תיקשרה איתנו. אני והיא היינו מאוד קרובות ועכשיו היא מרוחקת וכועסת. לדעתנו הפסיכולוגית שאליה היא הולכת גרמה להדרדרות של מצבה הנפשי של בתי. האם ניתן לתבוע על רשלנות רפואית כשזה מגיע למצב רגשי ונפשי של בן אדם?
18:17

טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי לקוי

על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד פסיכולוג או פסיכיאטר, יש צורך בחוות דעת מומחה, פסיכיאטר, הקובעת כי נגרם נזק נפשי עקב טיפול רשלני. יש להדגיש כי לא כל טעות בטיפול רפואי, קל וחומר בטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי, מהווה רשלנות רפואית. יש צורך להראות כי מטפל סביר היה מאבחן את הבעיה באופן שונה וכן כי דרך הטיפול שנבחרה אינה סבירה בנסיבות העניין וגרמה לנזק. "תחושה" בלבד כי הטיפול אינו מתאים אינה מספקת. הפעלת ביקורת שיפוטית על טיפול פסיכולוגי או נפשי סבוכה יותר מתחומי רפואה אחרים, בשל ההיבטים הסובייקטיביים של ההתרשמות והטיפול, ושמורה לאותם מקרים בהם הנזק מובהק והרשלנות ניתנת להוכחה.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני נזיקין/תאונות דרכים/רשלנות רפואית