פורום סכסוכי שכנים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:07

התנגדות לבניית מרפסות

אני בעל הדירה בקומת קרקע בבניין משותף. גם הגינה מסביב לבניין היא רשומה בטאבו של דירתי.

השכנים התארגנו לבנות מרפסות תלויות מעל דירתי (וגם מעל 2 דירות קרקע נוספות בבנין). לא חתמתי על הסכמתי (כמו, למיטב ידיעתי, גם בעלים של 2 דירות קרקע אחרות), אבל שכנים כנראה אספו מספיק חתימות גם בלעדינו - יש ס"כ 12 דירות בבניין.

השכנים היגיעו עד לשלב אישור התוכנית שלהם, בדרך הם התעו את הוועדה בכך שטענו שיש להם הסכמה מכל הדיירים.

אני הספקתי לעצור את המהלך בזה שהתקשרתי לוןעדה והארתי תסומת לבם שיש מתנגדים לפרוייקט. נאאמר לי שהם יעצרו את הפרוייקט, אנחנו נקבל תוכנית הבנייה, ויהיה לנו 14 יום להגיש התנגדות.

סיבותינו להתנגדות:

1) פגיעה בערך של דירתינו (וספק גדול שאחרי מימוש התוכנית או התחלתו יהיה ניתן לקבל פיצוי מהשכנים)

2) פגיעה בעורך החיים (עד כדי פגיעה בריאותית). יהיה מאוד חשוך בדירה, וילד שלנו סובל מבעיות ראיה.

3) בבניין יש סדקים וסימנים לשקיעה חלקית. יש חשש שתוספת משקל של מרפסות מהוה סכנה מיידית ו-\או בזמן רעידת אדמה.

4) פגיעה בעורך חיינו (כולל לכלוך, רעש, חדירה לשטח פרטי שלנו) בזמן הבנייה.

שאלות:

A) האם יש לנו סיכוי למנוע מהלך? איך?

B) אם אי אפשר למנוע - האם יש סיכוי לקבל פיצוי (בגובה סביר בזמן סביר)? לפני שהבנייה תתחיל? איך?

C) מה צריך להיות סדר פעולות שלנו כדי?

D) האם אנחנו לפנות לעורך דין, שמאי, אדריכל? זה בהחלט אופצייה טובה אם היא הופכת סיכויים נמוכים לסיכויים כמעט ודאים.

E) איך אנחנו צריכים להתארגן עם בעלים אחרים המתנגדים למהלך?
שלום מארק ‏(עו"ד אייל רוזנר )
14:16

שלום מארק

ראשית, כמובן כי עליכם לפנות לעו"ד המתמחה בתחום. כמו בכל בעיה בכל תחום תמיד עדיף לגשת לאיש מקצוע. במקרה שלכם כמבון שאפשר להתנגד אך יש פסיקה לכאן ולכאן, רוצה לאמר כי מצד אחד נכון שהבעלות במקרקעין הינה מהקרקע ועד החלל הרום... וכביכול לא ניתן להוסיף מרפסות מעל חצר צמודה, אך ישנה גם פסיקה סותרת...
במקרה שכזה יש לפנות לעו"ד שיסביר לכם את האפשרויות המשפטיות והסיכויים....
בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין