פורום סכסוכי שכנים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
19:47

באמצע בין סכסוך שכנים בדירה שכורה

שלום. לאחרונה שכרנו דירת גן אשר נאמר לנו כי הגינה משותפת עם הדירה למעלה. כמו כן, הוסבר לנו השטח הפרטי שמיועד לדירה שלנו והשטח ששייך לדירה שלמעלה. שאר השטח הוגדר כ"שטח משותף" בו אין לשים דבר קבוע. ב"שטח המשותף" לכאורה יש ערימה של עציצים ועדניות שבורים, המון עשבים יבשים וחלקי פלסטיק שבורים - עדות למחלוקת של השכנה עם הבעלים של הדירה לגבי חלוקת השטח. ביקשנו מהשכנה לפנות את השטח מהזבל שכן הוא מהווה בית גידול מצוין למיני מזיקים, כמו כן גם לעכברים, חולדות ונחשים. השכנה מסרבת שננקה את השטח מכיוון שהיא רוצה להשאיר עדות למריבה למשפט עתידי ומפחדת שנשתלט לה על השטח לכאורה או שהדבר ייראה כאילו היא מוותרת על השטח לבעלים. למרות ההבטחות שנתנו לה היא מסרבת לפנות את הזבל שנמצא ממש מול חלון חדר השינה שלנו. אני צריכה ללדת בכל יום עכשיו, ואמורה לבלות ימים רבים בבית, ובעלי ואני מאוד חוששים מכל המזיקים שיכולים לצוץ בקיץ ולמצוא להם מקום מסתור מעולה מתחת לחלון שלנו. השכנה מסרבת לדבר איתנו על הנושא - ובכלל מסרבת לדבר איתנו. אנחנו מרגישים מרומים מצד הבעלים שלא אמר לנו שאי אפשר לפנות את השטח שם. לאחר שטיפחנו והשקענו בגינה - השכנה הגדילה לעשות - ושמה שטיחים (!) על האדמה ממש ביציאה שלנו לחצר. היא מסרבת לפנותם ואומרת שאנחנו צריכים לבקש הדברה מהבעלים של הדירה ושהיא לא מפנה כלום.
אנחנו לא יודעים מה לעשות עכשיו - מצד אחד השקענו המון בדירה ובגינה ומאוד לא רוצים לעזוב. מצד שני - אי אפשר לחיות עם זבל מול הפרצוף שיכול לפגוע לנו בבריאות ולסכן אותנו. הבעלים אגב, אמר שיתערב ויריב איתה - אבל מפחד מההשלכות שהיא מסוגלת לעשות לנו בגלל זה.
מרגישים מתוסכלים ומחכים לעצה,
תודה רבה!
שלום דנית ‏(עו"ד אייל רוזנר )
18:36

שלום דנית

ראשית מזל טוב ולידה קלה.
שנית, לגופו, אכן נראה כי לא אתם צריכים ליטול חלק בסכסוך השכנים ונראה כי נקלעתם למצב לא נעים לפיו הנכם משמשים "כלים" בידי השכנים.
אכן, הבעלים צריך לפעול לסילוק המטרד.... ו/או למצער להבין כי אם לא יפעל הוא עשוי לאבד שוכרים נחמדים....
20:33

פתרון אפשרי

תודה על תשובתך..
אבל האם ישנו איזה גוף שמסוגל לעשות לנו לאכוף בצורה חוקית את זכותינו לחיות במקום נטול סכנות?
האגודה לתרבות הדייר לא תטפל בעניינינו מכיוון שאין כאן ועד. האם יש טעם לפנות לעירייה או אפילו למשטרה בטענה שהשכנה מביאה למצב שיגיעו לחצר משותפת מזיקים מסוכנים? יש עוד מוצא שנוכל לנסות?
שלום דנית ‏(עו"ד אייל רוזנר )
15:13

שלום דנית

בהחלט אפשר להגיש תביעה העילה של מטרד ליחיד
10:18

שכנה ממשיכה להטריד גם לאחר הוצאת צו הרחקה

שלום, בהמלצתך פנינו לבימ"ש להוציא לה צו הרחקה אשר ניתן לנו ללא מחשבה שניה ע"י השופט ואף קיבלנו הארכת הצו לשלוהש חודשים. ובכל זאת השכנה מוצאת לה דרכים חדשות להתנכל. נראה כי בכל פעם שהתינוק שלי בוכה בבוקר מוקדם כשהוא רעב היא מתחילה לשים מוזיקה בווליום גבוה. פרט לכך הכניסה שלנו לדירה תמיד מלוכלכת - מצאתי ג'וקים מול הדלת, גרעינים זרוקים לי על השטיח והיום ראיתי משהו כמו צואת ציפור מרוחה עם סימני אצבעות. גם נראה כאילו שפכו משהו ע הדלת (או ירקו עליה). אין לי הוכחות אבל סמיכות האירועים, והעובדה שרק השכנה הזו מסוכסכת עימנו ושהיא אינה בריאה בנפשה - מחזקת את התחושה שהיא אחראית למעשים האלו. השאלה שלי - מה עוד אפשר לעשות שכן נראה כי היא אינה נרתעת מצו ההרחקה.
מה המשטרה יכולה לסייע במקרה הזה? האם אנחנו חייבים הוכחות (קרי, להשאיר מצלמות מעקב לתפוס אותה על חם?) וגם אם כן - מה כבר המשטרה יכולה לעשות?
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין