פורום סכסוכי שכנים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
19:24

פיתרון בעיית נזילה

עו"ד רוזנר שלום.

אנו גרים בקומה הראשונה והתגלתה נזילה בצינור העובר בקיר דירתנו ומעביר מים לקומה השנייה כאשר הנזילה נמצאת אצלנו והצינור הינו שייך לדירה בקומה ב.

ביקשנו מהדיירים כי יעשו מעקף וכך תפתר בעיית הנזילה גם בעתיד כיוון והבניין ישן וגם לא יצטרכו לשבור אצלנו. השכנים מעל אינם מוכנים ואומרים שהם רוצים לשבור אצלנו כי זה מה שהכיסוי הביטוחי שלהם נותן ולא ניתן להכריח אותם. האם זה נכון? האם על משהו שלא באשמתנו והינו באחריותם יש לשבור אצלנו ולא לבצע טיפול פחות "כירורגי" שיטיב גם בעתיד וגם לא יפגע בנו?

בנוסף כדי להגיע לנזילה יש צורך לשבור חלק מהבוידם שלנו כדי להוציא את דוד ריק שמפריע. הם טוענים כי אנו חייבים להוציא ולשלם את עלות הוצאת הדוד כדי שיוכלו לתקן את הנזילה (לצורך הוצאת הדוד גם יש לשבור חלק מהבוידם). האם אין הם חייבים בהוצאת הדוד שכן ללא הנזילה לא היה צורך בדבר ?

תודה מראש
מיקי
שלום מיקי ‏(עו"ד אייל רוזנר )
16:38

שלום מיקי

כמו תמיד, עדיף להסתדר, זה תמיד יותר זול, פחות מסורבל, ומשאיר מקום ליחסי שכות טובים - זה חשוב.
כעקרון, אין חובה להחליף את הצנרת הקיימת לצנרת "עוקפת" אלא אם הדבר הכרחי וישנה חוות דעת של איש מקצוע כי זה הדבר הנכון לעשות.
יכול להיות שהפרשי העלות הם קטנים יחסית ואולי כדאי לשקול כי תשתתפו לעלות....
לעניין עלות התיקון, הרי שהיא תחול על השכנים כולל הפעולה ליצירת גישה לצורך התיקון, אחרת יכולים הם להתקין צנרת עוקפת.....
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין