פורום סכסוכי שכנים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:53

צביעת הבית לאחר נזילה

עו''ד רוזנר חג שמח.

ביתנו נפגע מנזילה בחלקים נרחבים. לשכן שלנו יש ביטוח והוא רוצה להפעילו.

משיחה עם חברת שחם עולה כי הם מתכוונים לצבוע רק את החלקים שנפגעו. קרי אם ישנה התקרה שחצי ממנה נפגע וחצי ממנה לא נפגע אז יצבעו רק את חצי התקרה הפגוע.
האם זה תקין?

הרי יצא לנו שחצי תקרה יהיה בצבע אחד וחצי שני בצבע הישן שהינו בגוון אחר, שכן לא צבענו את דירתנו זמן מה.

בנוסף בחדר השינה שגם קיר שלו נפגע יצבעו רק את הקיר. האם זה תקין? האם הם לא צריכים לצבוע את כל החדר כדי שהכל יהיה בצבע אחיד או גוון אחיד לפחות?

תודה ומועדים לשמחה
סיון
סיון שלום ‏(עו"ד אייל רוזנר )
11:50

סיון שלום

התשובה לשאלתך כרוכה בתנאי פוליסת הביטוח. ככל שבתנאי פוליסת הביטוח המכסה את המקרה הנדון, הוסכם כי במקרה של נזילה ו/או נזק לקירות ו/או לתקרה, הצביעה תיעשה אך ורק על גבי החלקים שניזוקו ולא על גבי החלקים הנותרים שנותרו תקינים באותו חדר, הרי שתשובתה של חברת שחם הנה תקינה בנסיבות העניין, וזאת בהתאם לחוק החוזים ובהתבסס על עקרון חופש החוזים.
18:54

חובת השכן לתיקון הנזילה מעבר לתנאי הפוליסה שלו

עו"ד רוזנר ראשית תודה על התשובה.

אך מה עם חובת השכן שממנו הגיעה הנזילה? האם הוא לא צריך לדאוג לצבוע לי את כל (או שאר) הקיר/תקרה בכדי שלא ישאר קיר/תקרה עם הבדלי צבע?

תודה,
סיון
שלום סיון ‏(עו"ד אייל רוזנר )
19:01

שלום סיון

כמובן כי במקרה שכזה, הואיל ומקור הנזילה הנו מהשכן, הרי שעליו מוטלת האחריות לדאוג לצביעת הקיר ו/או התקרה ולהשיב את המצב בדירתך לקדמותו.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין