פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:00

הסכמה שבעל פה

שלום רב,
אני מתרגם כשהשלמת הכנסה ולפני כחודש ביצעתי עבודת תרגום די מורכבת עבור קבוצה של סטודנטים. הפנייה בוצעה בטלפון, ואת החומרים קיבלתי במייל. סיכמנו בעל פה על תעריף ועל מסגרת הזמן (הם ביקשו את התרגום בדחיפות) ובהתאם ביצעתי את העבודה.
לאחר שסיימתי, שלחתי להם את מחצית העבודה והתניתי את שליחת שאר המסמך בקבלת התשלום (הייתה לי הרגשה לא טובה). אלא שפתאום המזמינים ניסו להתמקח על המחיר. משלא הסכמתי להוריד את המחיר (שהיה זול גם כך, יחסית לעבודה), הכחישו את הסיכומים בינינו, וכעת הם טוענים שאני סירבתי לשלוח להם את העבודה שהזמינו ודרשתי יותר כסף משסוכם ושגרמתי להם נזק, כשלא שלחתי להם את התרגום המלא בזמן, כפי שסוכם.
אני לא רוצה להגיע לבית משפט, כי אין לי את הזמן, הכוח או הכסף בשביל זה. מצד שני, 950 ש"ח זה הרבה כסף בשבילי ואני לא רוצה לוותר עליו. האם אפשר לפתור בעיה כזאת באמצעות גישור? האם זה משתלם בכלל, או שפשוט קיבלתי שיעור בשווי 950 ש"ח לא לעבוד לפי סיכומים בעל פה?

תודה,
אולג
סיכום בעל פה ‏(עו"ד ברק רובין)
09:58

סיכום בעל פה

אולג שלום
מצער מאד שקשה בימינו לשמור על תמימות וכל דבר צריך לסכם בכתב, כדי שחלילה צד לא יתכחש להסכמות רק בגלל שאין תיעוד. זה לא אמור להיות כך, היה לנו הרבה יותר נעים אם מילה הייתה מילה ובני אדם היו נוהגים בכבוד זה עם זה. אדם לאדם - אדם, לא מלאך אך גם לא שטן.

לצערי אני לא בטוח שגישור יעזור כאן, שכן, ראשית, כדי לקיים גישור צריך ששני הצדדים ירצו בכך. ושנית, עלות הגישור עלולה להיות גבוהה מסכום הסכסוך, מה שהופך את העניין ללא כדאי כלל.

מציע שתכתוב להם מכתב/מייל בו תחזור על ההסכמות, תציין כי בקשתם להפחתת המחיר הופכת את כל העבודה ללא כדאית עבורך וכי גם ככה מדובר במחיר נמוך ממחיר השוק. תציין כי אין לך עניין בהליכים משפטיים וניתן לסיים את הסכסוך במפגש ישיר ובדרך נעימה ומכובדת וכל רצונך שיכבדו את ההסכמות ושיהיו הוגנים איתך כפי שאתה איתם. לציין שאמנם אין לך עניין בהליך משפטי אך אינך חושש מהליך שכזה, אם זהו רצונם.

ובכל מקרה, כפי שאתה בעצמך מציין, קח את זה כשיעור להמשך עבודתך - להיות ברור ומדוייק בעניין נוהל קבלת עבודה לרבות גובה ותנאי התשלום.
בהצלחה, ברק
כך חשבתי ‏(אולג)
13:00

כך חשבתי

תודה על התגובה האישית, בכל מקרה.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים