פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
גישור ‏(שמרית)
09:09

גישור

כמה זמן כדאי לתת לתהליך גישור צ'אנס לפני שמחליטים על פירוק החבילה סופית?
צ'אנס לגישור ‏(עו"ד ברק רובין)
10:09

צ'אנס לגישור

שמרית יקרה,
משאלתך עולה כי את אולי מערבבת בין גישור לטיפול זוגי. וחשוב לאבחן בין השניים. בני זוג המוצאים עצמם בצומת לקראת פרידה או גירושין יכולים להחליט כיצד לעשות זאת - או בהסכמה ביניהם, או בפניה לעורכי דין ולבית משפט לשם קבלת הכרעה בנושאים עליהם אין הסכמה, או בפניה למגשר שיעזור להם וינחה אותם לשם הגעה להסכמות, שיאושרו כדין בבית המשפט או בית הדין הדתי.
לכן לשאלתך, על פי רוב, כאשר מגיעים להליך גישור אכן נותנים צ'אנס אבל הצ'אנס הוא ל"פרק את החבילה" בדרך השלום.
אם שאלתך היא עד מתי לתת צ'אנס לטיפול זוגי, או עד מתי לתת צ'אנס לנסיונות לשלום בית, (ואגב, ניתן לעשות זאת גם באמצעות גישור ועל כך כתבתי בפורום זה בעבר), אז תשובתי לכך היא כל עוד אוהבים וכל עוד באמת רוצים להיות יחד וכל עוד מוכנים לעבוד על הדפוסים שגרמו לריחוק. כל צד והדפוס שדבק בו, כגון: אלימות מילולית, ביקורתיות, חוסר הערכה ותמיכה, חסמים הקשורים במיניות וכיו"ב. לא די בלרצות להיות יחד צריך גם לעשות את היחד אפשרי ונעים. כדי להגיע לכך אין ברירה אלא להיות נוכחים במעשה הזוגיות. מעשה הזוגיות היא רקמה אחת דקה ועדינה.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים